Ülkemizin yeniden şahlanışını başlatmalıyız

Ülkemizin yeniden şahlanışını başlatmalıyız
Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya, "Artık bugüne kadar olduğunun tam tersine tüm enerjimizi ekonomiye, kalkınmaya ve yatırımlara verip ülkemizin yeniden şahlanışını başlatmalıyız. Ekonomiyi büyütebilmek için uyumadan çalışan ve üreten şehirlere ihtiyacımız var" dedi. Kayseri'nin bölgenin olduğu kadar Türkiye'nin de önemli üretim merkezlerinden biri olduğunu ve 'uyumayan şehir' olarak nitelendirilen kentte fabrikalar gece gündüz çalıştığını belirten Özkaya, "Mimarsinan OSB'de de fabrika bacalarının tütmeye başlamasından sonra üretimdeki hızını arttıran kent, yaşanan bazı sorunların çözülmesiyle birlikte daha da hızlı büyümeye devam ediyor" dedi.

YENİ DEN ŞAHLANIŞ
Üretime her zaman önem veren Kayseri'nin geleceğe umutla baktığını belirten Özkaya şunları söyledi: "Yatırım olanaklarının yanı sıra kent insanının yatırımı ve üretime bakış açısı da Kayseri'nin en büyük avantajları arasında yer alıyor. Artık bugüne kadar olduğunun tam tersine tüm enerjimizi ekonomiye, kalkınmaya ve yatırımlara verip ülkemizin yeniden şahlanışını başlatmalıyız. Ekonomiyi Türkiye'nin birinci gündem maddesi yapmalı ve sürekli ilk sırada tutmalıyız. Türkiye'de yatırımların yeniden harekete geçmesi ve kalkınmanın canlanması için başka çaremiz yok."

İNSANA YATIRIM
Asıl yatırımı insana yapılması gerektiğini ifade eden Özkaya, "Kayseri'nin ve Türkiye'nin gelişmesinde gençlere büyük iş düşüyor. Kayseri'nin genlerinde bulunan girişimcilik ruhunun daha da güçlendirilmesi ve gençlere daha fazla girişimcilik aşılanması gerekiyor. Dünya artık avuçlarımızdaki akıllı telefonlara sığmışken, gençlerimizin bu imkanları iyi kullanması gerekiyor. Bizler tecrübeli sanayiciler olarak gençlere daima yol göstermeliyiz. Onlara kurdukları hayallere ulaşabilecekleri yolu anlatmalıyız. Yatırımı gençlere yani insana yaparsak, uzun vadede ülkemiz kazanır" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN