Çiftçiye şeker gibi avans

Kayseri Şeker, sözleşmeli pancar ekimi yapan 9 bin 312 çiftçisine 25 Ağustos günü 11.5 milyon TL Kurban Bayram avansı ödedi

Çiftçiye şeker gibi avans
63'üncü kampanya döneminde 514 bin dekar arazide pancar ekimi yaptırarak bir rekora daha imza atılan Kayseri Şeker'de 5 TL/ton olarak yaklaşık 9 bin 312 pancar çiftçisine 11.5 milyon TL Kurban Bayramı avansı dağıtımı yapıldı. Kayseri Şeker ile Sivas, Kayseri ,Yozgat ve Nevşehir illerinde sözleşmeli pancar ekimi yapan çiftçilere, pancar tohumları toprakla buluştuktan fabrikaya teslim edilinceye kadar geçen süre içerisinde; gübre avansı, tohum avansı, çapa avansı, sulama avansı, Ramazan Bayramı avansı, Kurban Bayramı avansı, söküm avansı, mazot avansı, ekim ve ilaç avansı adı altında düzenli ve gününde yapılan ödemeler pancar tarımına ilgiyi artırıyor.

ÇİFTÇİMİZ İÇİN CAN SUYU
Kayseri Şeker'e bağlı Boğazlıyan, Çandır, Yenifakılı, Yenipazar, Kayseri Merkez, Bünyan, Develi, Sarıoğlan, Yeşilhisar, Pınarbaşı, Gemerek, Şarkışla bölgelerindeki çiftçiler, Kurban Bayramı avansının 5 TL/ton olarak verilmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, "Bu dönemde yapılan ödemeler çiftçimiz için bir can suyu niteliği taşıyor" dedi.
BİZE ULAŞIN