Kentsel dönüşümün ilk anahtar teslimi bu ay

Kayseri’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi tam gaz sürüyor. Melikgazi’deki projede tamamlanan ilk 184 daire sahiplerini buluyor. Başkan Büyükkılıç, “Anahtar teslimi bu ay içinde yapılacak” dedi

Kentsel dönüşümün ilk anahtar teslimi bu ay
Kayseri'ningurur projelerinden biri olan Melikgazi Kensel Dönüşüm Projesi'nde ilk kazmanın vurulduğu 2015'ten bu yana büyük mesafe kat edildi. Toplamda 78 blok, 4 bin 872 daire ve 24 dükkanın yapılacağı proje, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın gayretleriyle çok hızlı şekilde ilerliyor.

HIZLA YÜKSELİYOR
Başkan Büyükkılıç, proje kapsamında bir taraftan eski evlerin yıkıldığını, bir taraftan ihaleler yapıldığını, diğer yandan ise inşaatların büyük bir hızla yükseldiğini söyledi. Büyükkılıç, "Son olarak Kazımkarabekir'de 4 blokta toplam 210 daire ile 10 dükkanın ihalesi yapıldı. Caddeleri, otoparkları, yeşil alanları, çocuk oyun alanları ile yeni mekânlar oluşacak" dedi.

İLK DAİRELER
Başkan Büyükkılıç, projede yapımı tamamlanan ilk 184 dairenin bu ay sahiplerine teslim edileceğini belirterek, "Hak sahiplerine daireleri zamanında teslim edeceğiz. Eylül ayı içinde yapımı tamamlanan ilk 184 dairenin anahtar teslimini yapmayı planlıyoruz" diye konuştu.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK
Melikgazi'nin projeyle geliştiğini ve güzelleştiğini ifade eden Büyükkılıç, özellikle Kazımkarabekir Mahallesi'nin kentsel dönüşümle cazibe merkezi olacağını belirterek, "Kazımkarabekir'in yeni planlamasında modern, sağlıklı ve planlı yapılaşma olacak. Yüzme havuzlu, çocuk oyun alanları, otoparkları ve yeşil alanları ile bir site şeklinde şehir planı uyguluyoruz. Mahalle halkının hak ettiğini sosyal yaşama kavuşacak. Mahallede 2 bin 136 dairenin yapımı devam ediyor" dedi.

İKİ YIL İÇİNDE BÜYÜK DÖNÜŞÜM
Melikgazi'de yaklaşık 2 yıl önce başlatılan çalışmalarda şimdiye kadar 2 binin üzerinde daire inşa edildi.
BİZE ULAŞIN