Tatil yok yola devam

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik bayram tatilinde de ara vermeden çalışacaklarını ve yol yapım çalışmalarının hızla bitirilmesine gayret edeceklerini söyledi

Tatil yok yola devam
Başkan Mustafa Çelik, yapımı devam eden yollar ile Kocasinan Bulvarı ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nda yapımı süren katlı kavşak ve alt geçit çalışmalarını yerinde inceledi.

BAŞKAN YERİNDE İNCELEDİ
Çelik, incelemelerine geçen hafta temeli atılan Kocasinan Bulvarı'na yapılan Fuzuli Katlı Kavşağı ile başladı. Çalışmaları bir süre takip eden Başkan Çelik, fore kazı ve jet grout imalatına ilişkin bilgiler aldı. Çelik, daha sonra aynı bulvarın devamındaki çalışmaları yerinde gördü. Tuna ve 30 Ağustos kavşaklarını birlikte kapsayan alt geçit çalışmalarını izleyen Çelik, Kocasinan Bulvarı'ndan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'na geçti. Melikgazi Belediyesi önünde yapılacak olan alt geçit çalışmaları ile Gültepe Bulvarı'na geçişi sağlayacak olan alt geçit çalışmalarını takip eden Çelik, her alanda yoğun bir şekilde çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Ulaşım Yılı ilan ettikleri bu yıl içinde yapacakları en önemli çalışmalardan birisinin de Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nı Doğumevi önünden Kartal Kavşağı'na kadar kesintisiz hale getirmek olduğunu ifade eden Çelik, katlı kavşak ve alt geçitleri yaparken trafiği kesmediklerine dikkat çekti.

'TRAFİK AKSAMIYOR'
Çelik, Kocasinan Bulvarı ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nda yapılan köprülü kavşak ve alt geçitlerin trafiği engellemediğini dile getirdi. Çelik, "Hem Melikgazi Belediyesi önündeki çalışmamızda hem de Gültepe Bulvarı'na girişteki kavşaklarımızda resmi temel atma yapmadık ama işlerimizin hızlı ilerlemesi için çalışmalara başladık. Bir hemşehrimizin dediği gibi şehrin ortasında ameliyat yapıyoruz; ama ameliyatı hissettirmiyoruz. İşe başlamadan önce yan yollar yaparak normal akan trafiği deplase ediyoruz. Böylece trafik aksamadan devam ediyor" dedi.
BİZE ULAŞIN