Yahyalı’da bayram telaşı

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk vatandaşların huzur içinde bir bayram geçirmesi için tüm hazırlıkları günler öncesinden tamamladıklarını söyledi. Başkan Öztürk kurban kesimi için mezbahaların tercih edilmesini istedi

Yahyalı’da bayram telaşı
Kurban Satış Pazarı'nı yerinde inceleyen Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, tertemiz bir ilçede sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmek istediklerini belirterek belediye tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

KESİMLER MEZBAHADA
Başkan Öztürk "Yahyalı Belediyesi olarak, geçen yıl kurban satışı yapan esnaflarımıza kurban satış pazarını daha sağlıklı bir hale getirmek için sözümüz vardı. Sözümüz doğrultusunda hayvan satış pazarımızın üzerini file ile kapattık. Pazarımızın aydınlatılması ile ilgili bir sözümüz daha vardı. Onu da yerine getirdik. Ayrıca pazarımızın stabilize olan yolunu da asfaltladık. Hemşehrilerimiz buraya geldikleri zaman pazarımızı daha güzel, daha düzenli ve daha sağlıklı şartlarda görecekler. Biz de verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğu içindeyiz" dedi. Başkan Öztürk "İnsanlarımız buradan aldıkları kurbanları pazarımızın hemen arkasında bulunan, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın çıkardığı yönetmeliğine uygun hale getirdiğimiz Mezbaha 'da kestirebilecekler. Mezbahanın yanı sıra ilçemiz içerisinde hal bölgesini kurban kesim noktası belirledik" dedi. Öztürk, tertemiz bir ilçe için çalışmalarına devam eden Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğüne teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN