Ünlü yazarlar Kayseri’ye kitap çıkarması yapıyor

Büyükşehir Belediyesi, 14-22 Ekim’de Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde Kitap Fuarı düzenleyecek. Fuarda 200’ü aşkın yazar okuyucu ile buluşacak

Ünlü yazarlar Kayseri’ye kitap çıkarması yapıyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bu yıl ilkini düzenleyecekleri Kitap Fuarı'nı geleneksel hale getireceklerini belirtti ve Kayseri'ye yakışır bir fuar yapacaklarını dile getirdi. Okumanın gelecek için en güzel yatırım olduğunu vurgulayan Başkan Çelik, Kayseri'yi okuyan ve okutan şehir yapmak için çalıştıklarını söyledi. Basın toplantısına Kitap Fuarı'na katılacak 200'ü aşkın yazar arasında yer alan Kahraman Tazeoğlu ve Cansu Canan Özgen de katıldı.

110 YAYIN EVİ KATILACAK
Büyükşehir Belediyesi'nin yapacağı 1. Kayseri Kitap Fuarı'nın basın toplantısı Tarihi Kayseri Lisesi binasında gerçekleştirildi. Basın toplantısına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, 9 gün sürecek olan fuara Kayseri merkezindeki 144 bin öğrenci ile 9 bin 800 öğretmenin de katılacağını belirtti ve bunun için tüm hazırlıkları yaptıklarını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasında Kayseri'nin dünyanın en eski şehirlerinden birisi olduğunu belirtti ve tescillenmiş bin 500'den fazla kültür ve tabiat varlığımızla çok önemli bir mirasın üzerinde yaşadığımızı söyledi. Kayseri'nin ayrıca Alimler Şehri (Makarr-ı Ulema) olduğunu da hatırlatan Başkan Çelik, "14-22 Ekim tarihleri arasında çok kapsamlı bir Kitap Fuarı gerçekleştireceğiz. Artık ekim ayı ekin ayı olacak. Ekim ayında şehrimize kültür ekimi yapacağız. Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'nde yapacağımız Kitap Fuarı'na 110 yayın evi, 200'ü aşkın şair, yazar ve sanatçı katılacak" diye konuştu.

DUA ALACAK BİR HİZMET
Basın toplantısına katılan yazarlardan Kahraman Tazeoğlu da fuarların okur ve yazarları bir araya getirmesi anlamında çok önemli alanlar olduğunu belirtti. Kayseri Kitap Fuarı'nı bu anlamda çok önemsediğini ifade eden Tazeoğlu, bu fuarın Kayseri Büyükşehir Belediyesi için prestij olacağını ve dua alacak bir hizmet olduğuna inandığını kaydetti. Cansu Canan Özgen de konuşmasında okuma aşkının her yönüyle topluma empoze edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Kayseri'ye böyle bir fuarın kazandırılması nedeniyle teşekkür eden Özgen, Anadolu'nun böyle organizasyonlara ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

SAAT 10.00-21.00 ARASINDA AÇIK
Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, daha sonra fuara katılacak olan şair, yazar ve sanatçıların isimlerini tek tek açıkladı. Fuarda, Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Mete Yarar, Hanefi Avcı, İclal Aydın, Reşat Petek, Yavuz Bahadıroğlu, İlber Ortaylı, Yasin Aktay, Yusuf Kaplan, Canan Karatay, Üstün Dökmen, Ataol Behramoğlu, Abdülkadir Selvi ve daha pek çok önemli yazarın söyleşi, panel ve şiir dinletileriyle okurlarıyla buluşacağını vurgulayan Başkan Çelik, "Fuarımızda Kayserili yazarlarımız için de "Kayserili Yazarlar Standı" tahsis ettik. Tüm hemşehrilerimi 14-22 Ekim tarihlerinde saat 10.00 ile 21.00 arasında Kitap Fuarına davet ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN