Babayiğitleri Kayseri’ye davet etti

Daha iyi bir Kayseri için KTO’ya başkan adayı olduğunu belirten Ömer Gülsoy, yerli otomobil için kentin ideal bir yer olduğunu söyledi. Gülsoy, “5 babayiğidi Kayseri’ye davet ediyorum” dedi

Babayiğitleri Kayseri’ye davet etti
Kayseri Ticaret Odası (KTO) Meclis Başkanı ve Kayseri Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı Ömer Gülsoy, KTO seçimlerinde başkan adayı olacağını açıklamıştı. Kayseri'nin Türkiye ve dünya ticaretinde hak ettiği yeri alamadığını belirten Gülsoy, kentin ticaretteki önünü açmak ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamak için aday olduğunu söyledi. Gülsoy ile Türkiye, Kayseri, ticaret ve adaylığı hakkında sohbet ettik:

Neden aday oldunuz?
Bizim aday olmamızın yegâne sebeplerinden bir tanesi Türkiye, gelişen bir dünyada, gelişen bir Kayseri'de yaşıyoruz. Bu gelişime her ne kadar da ayak uyduruyoruz desek ticaretin baş şehri olarak kabul edilen şehrin bu hak ettiği unvanı daha alamadığı görüşündeyiz. Biz hak ettiğimiz yerde değiliz. Bu yüzden Kayseri ticaretin önünü açmak, Kayseri'deki gelişimi daha üst seviyeye çıkarmak, Kayseri'deki insanların her türlü yaşam standartlarını yükseltmek için, dış dünyasıyla uğraşmak için aday olduk. Kayseri ekonomisine ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak istiyoruz. Bunun içinde zamanı geldiğinde projelerimizin hepsini anlatacağız.

Yerli otomotiv üretimi konusunda tavrınız ne olacak?
Kayseri'de yapılacak çok iş var. Yerli otomotiv, Kayseri'de kurulabilir, biz talibiz. 1933'lü yıllarda tayyare fabrikası yapılıyor, 10 günde 200 kusur uçak yapılıyor ama neden yerli otomotiv Kayseri'de olmasın. Bazıları 'uzak' diyor am hiç de uzak değiliz. Her yere daha önce de söylediğimiz gibi 200-300 km uzaklıktayız. İnsan var, girişimci var, teknik eleman var, arsa tarla çok, para da var.

KAYSERİ UZAK GÖRÜLMESİN

Yerli otomobil üretimini destekleyecek yan sanayi var mı Kayseri'de?
Kayseri'de otomobil fabrikasının kurulması için 5 baba yiğidi Kayseri'ye davet ediyorum. Kayseri'de her şey var o fabrika Kayseri'ye yakışır diye düşünüyorum. Kayseri'yi lojistik olarak uzak görmesinler, yan sanayisi yok diye düşünmesinler. Yan sanayiyi de kurarız. Türkiye'nin 15-20 vilayetine faydası olur. Birlik olmak lazım.
BİZE ULAŞIN