Kayseri karla tanıştı

Kış sporları ve turizm merkezi Erciyes dağında dün gece başlayan  yağışla birlikte kar kalınlığı 60 santimin üstüne çıktı. Kentteki Talas, Hisarcık, Erkilet, İldem gibi yüksek kesimlerde  ise kar kalınlığı 5 santime ulaştı.

Kayseri karla tanıştı

Kayseri ve çevresinde dün gece başlayan kar yağışı nedeniyle hava sıcaklığı kent merkezinde gece eksi 5 gündüz ise en yüksek 2 derece oldu. Erciyes dağında ise en düşük hava sıcaklığı dün gece eksi 10 derece olarak ölçüldü.

Kar yağışı nedeniyle Bölge ve Trafik Denetleme Müdürlüğü ekipleri araç sürücülerini kış lastiği takmaları konusunda uyardı. Kayseri- Kahramanmaraş, Kayseri- Sivas ve Kayseri- Malatya karayolunda seyreden araçların buzlanmaya karşı dikkatli olmaları istendi.

Erciyes dağında ise, gece boyu devam eden ve gündüzde atıştıran kar yağışı nedeniyle 2 bin 200 metrede Oteller bölgesi olarak bilinen Tekir yaylasında kar kalınlığı 60 santimin üstüne çıktı. Karayolları ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Kayseri- Erciyes- Develi, karayolu sürekli açık tutulurken, araç sürücülerinin kar lastiksiz ve zincirsiz bu güzergahta trafiğe çıkmaması istendi.

Sabah saatlerinde sis görülen Erciyes dağında Tekir kapı, Develi kapı, Hacılar kapı'daki mekanik tesislerin tümü çalıştırıldı. Pistler ise kaya severlere açıldı. Erciyes Aş. yetkilileri, dağda kar yağışının cuma gününe kadar süreceğini, hafta sonu pırıl pırıl bir havanın kayak severleri beklediğini ifade etti
Öte yandan,Kayseri'de çocuklar kar yağışı sonrası okul bahçelerinde kar topu oynayarak,kış mevsiminin tadını çıkarttı.

BİZE ULAŞIN