Kayseri’nin bilim gururu

AGÜ Bilgisayar Bölüm Başkanı Doç. Dr. Çağrı Güngör, TÜBİTAK 2017 Teşvik Ödülü’nü kazanarak Kayseri’ye büyük gurur yaşattı

Kayseri’nin bilim gururu
Kayseri, TÜBİTAK 2017 Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri'nde gurur yaşadı. TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Bilgisayar Bölüm Başkanı Doç. Dr. Çağrı Güngör, TÜBİTAK Teşvik Ödülü kazandı. Doç. Dr. Güngör'e ödülünü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Doç. Dr. Çağrı Güngör'ün aldığı ödüle ilişkin, "Kayseri her alanda başarısını artırıyor. Bu bir tesadüf değil toplumsal ve ekonomik kalkınmanın, bilime verilen önemin ve birlikte olmanın bir sonucudur. Sonuçta Kayseri bunu hep hak ediyor. Ödülü alan değerli akademisyenimizi kutluyorum" dedi.

YİNE BİLİMİN MERKEZİ
Kayseri'ye bir yüzyıllar önce 'Makar-ı ulema' şehri denildiğini, bugün de bu unvanını koruduğunu ve yine bilimin ve irfanın merkezi olduğunu hatırlatan Büyükkılıç, Kayseri'de görev yapan bilim insanların başarısının tüm şehri etkilediğini, topuma ve şehre olumlu mesajlar verdiğini kaydetti.
BİZE ULAŞIN