Yahyalı Turizmde Yol Haritasını Belirliyor

Yahyalı Turizmde Yol Haritasını Belirliyor
Yahyalı Kaymakamlığı ve Yahyalı Belediyesi ilçede turizmin gelişmesi yapılacak çalışmaların konuşulduğu istişare toplantısı düzenledi.
Toplantıya Yahyalı Kaymakamı Metin Esen, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Turizm İl Müdürlüğü, Esnaf Odası, Ziraat Odası, Ticaret Odası temsilcileri, Turizm ve Seyahat Acentesi işletmecileri ve bölgede bulunan otel sahipleri katıldı.
İlçedeki turizmin mevcut durumunun, turizmin gelişmesi ile ilgili kısa, orta ve uzun vadeli planların konuşulduğu toplantıda, katılımcılar söz alarak sıkıntılarını ve ileri dönük projelerini anlattılar.
Turizm toplantısı ve ilçe turizmi hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Esat Öztürk, ilçede değişimin başladığını söyledi. Başkan Öztürk; “Bugün İlçe Kaymakamımızın Başkanlığında turizm işletmecilerimizle beraber Derebağ Şelalemizde hem de tam yeri diye düşünüyorum, bir toplantı yaptık, değerlendirmeler yaptık. 2015-2016 turizm sezonun da neleri yapabiliriz ne eksiğimiz var, fazlamız nedir bir değerlendirme yapmış olduk. Tabi bunu rapor haline de getirmiş olacağız. Ben özellikle ilçe belediye başkanı şunu arzu ediyorum. Yahyalı turizm ilçesi olarak ön plana çıkartalım. İnşaallah tüm hazırlıklarımızı da ona göre yapıyoruz. Zaten ilçemizin bin bir güzellikleri var. İnşaallah gelen insanlarımızın burada stres atacak. Yahyalı’nın çoluğuyla çocuğuyla işçisiyle memuruyla çalışanlarıyla ailece gelebilecekleri, seyahat edebilecekleri ve dinlenebilecekleri bir bölge diye düşünüyorum. Yahyalı’ da turizm ile ilgili tüm yatırımlarımızı da buna göre ayarlıyoruz. Yahyalı’ya gelen insanımız özellikle burada yerel ürünlerimizi giderken evlerine götürsünler diye arzu ediyorum. Biz kilimimizle ön plana çıkmış bir ilçeyiz. Halımızla ön plana çıkmış bir ilçeyiz. Yerel ürünlerimiz var, tarımımızla ünlüyüz. Birçok güzellikleri burada görme şansınız olacak. İnşaallah gelen insanlarımızı en güzel bir şekilde ağırlayıp, buradan uğurlamanın çabasında olduğumuz için böyle bir çalıştay düzenlemiş olduk. Ben ilçe kaymakamımıza teşekkür ediyorum, böyle bir çalıştay için.” diye konuştu.
Yahyalı’da turizmin gelişimi için bir planlamanın gerekli olduğunu ifade eden Yahyalı Kaymakamı Metin Esen ise şunları söyledi. “Bugün turizm ile ilgili toplantıyla bir araya gelirken ki amacımız hali hazırdaki durumumuz nedir, gelişen, bir biriyle de yarışan turizmde ki durumumuz nedir, değerlerimizi nasıl ön plana çıkartabiliriz, bir adım daha nasıl geçebiliriz diye ortak akılda buluşmak için bir araya geldik. Her katılımcı arkadaşımız kendi alanın da, konuyu kendi açısından gerek sorunları gerekse düşünce ve projelerini bizlerle paylaştı. Biz de bunları gerek belediye başkanımızla değerlendireceğiz, bunu bir rapor haline getirdikten sonra ilgili kurumlara çözümü için daha iyisi olması için ileteceğiz. Bu konunun takipçisi olacağız. Verimli olduğunu düşündüğüm bir çalıştay oldu. Ben katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Toplantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan turizmciler turizm çalıştayının çok verimli geçtiğini, ileriye yönelik atılacak adımlar için bir şeylerin belirlemesi açısından çok faydalı olacağını ifade ettiler.
BİZE ULAŞIN