Melikgazi’de Vatandaşlar İftar Saatinde Parkları Tercih Ediyor

Melikgazi’de Vatandaşlar İftar Saatinde Parkları Tercih Ediyor
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye olarak büyük ölçekli ve çok amaçlı park yapımına büyük önem verdiklerini çünkü bu tür parkların her yaş kesimine hitap ettiğini bildirdi.
İlçe genelinde oluşturulan parkların büyüklüğünün yanında çok amaçlı ve işlevli olması için her türlü çalışmanın yapıldığını, kamelyalar, oturma grupları, yürüyüş ve koşu yolları, çocuk oyun aletleri, havuz ve bol ağaçlı olmasına özen gösterdiklerini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi’deki piknik alanlarını sadece Melikgazililerin değil tüm Kayseri’nin benimsediğini belirtti.
Parkların gündüz çocuklara emanet edildiğini ve gündüz saatlerinde parkların cıvıl cıvıl olduğunu belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi; “Melikgazi Belediyesi olarak yapımını gerçekleştirdiğimiz parklarımızı gündüzleri çocuklara emanet ediyoruz. Gündüz saatlerinde parklarımızda çocuklarımız neşe içerisinde oynamaktadırlar. Ancak bizim çok amaçlı parklarımız bu yaz aylarında özellikle iftar saati ile iftar sonrası ailelerin akınına uğramaktadır. İftarlarını yapmak için parkları tercih etmektedirler. Çünkü bizim parklarımız her yaş kesimine hizmet verebilmektedir. Bu yaz aylarının akşamları parklarımıza yoğun ilgi gösterilmesi bizleri mutlu ediyor. Çünkü yapılan hizmetin yerinde yapıldığının en iyi göstergesi vatandaşların hizmetlere olan ilgisidir.”
Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, ilçeye yapılan yeşil alan çalışmalarının Melikgazi’nin gelişmesine ve güzelleşmesine büyük katkı sağladığı gibi sosyal amaçlı kullanılmasının önemli olduğunu mahallelilerin birlik ve beraberlik, dostluk ve kardeşlik içerisinde bu mekanlardan yararlanabildiğini sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN