Kayseri Şeker Sahuru, Sahur Şölenine Dönüştü

Kayseri Şeker Sahuru, Sahur Şölenine Dönüştü
Kayseri Şeker tarafından Pancar çiftçileri ile buluşmalar kapsamında başlatılan Sahur Şeker sofrası etkinlikleri Sahur şölenine dönüştü.
Develi İlçesi Sarıca Köyünde düzenlenen sahur programı için köylü kadınlar sahura kadar ocak yakıp misafirlere sahurluk hazırlarken Develi ve Yahyalı köylerinden gelen çiftçilere, Sarıcalı gençler sahura kadar Sarıca Köy konağında çeşitli ikramlarda bulundular.
Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu üyesi Hurşit Dede, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Levent Benli, Develi Ovası Sulama Birlik Başkanı, Ağcaşar Sulama Birlik Başkanı, Sarıca, Yerköy, Karacaviran Köy muhtarları, Gaziköy, Kocahacılı, Kopçu, Gümüşören, Ağcaşar köyü çiftçilerinin de katıldığı Sahur programı için Sarıca köyü çiftçileri adeta seferber olurken İlahi ekibi, Ozan Mustafa Fidan ve Kore gazisi Halil Salman’ın deyişleri geceye ayrı bir renk kattı.
Sarıca ve civar köylerden gelen çiftçiler teravih sonrasında sahura kadar devam eden program içerisinde pancarlarının durumu ve sorunlarını Kayseri Şeker yöneticilerine iletip karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.
Sarıca köyü kadınlarının sahura kadar ocak başında misafirlere ikram ettikleri yöresel tatlar ve yaptıkları hazırlıklardan dolayı Kayseri Şeker yöneticileri tarafından 40 yıl hatırası olarak kahve fincan takımı hediye edilirken sahura kadar bekleyen çocuklara da çeşitli hediyeler takdim edildi.
Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’ın Pancar dışında ürettikleri ürünlerle ilgili sözleşmeli tarım için başlatılan Lisanslı depoculuk hizmetleri hakkındaki açıklamaları çiftçilerden büyük destek gördü.
Başkan Akay; "Sahur programına çiftçilerin gösterdiği ilginin Çiftçinin fabrikaya sahiplenmesinin önemli bir göstergesi olduğuna dikkat çekerek, Fabrika çiftçisine sahiplendikçe Çiftçi de fabrikasına elbette sahiplenecektir. Bizler bu anlayış içerisinde hizmet etmekteyiz. Bunun en güzel örneğini de işte Sarıca Köyündeki sahur buluşmasında yaşamaktayız. Bu sene borçlarımızın bitmesinden dolayı yapılan planlama dahilinde yatırım hamlesini, Ürün bankacılığı olarak bilinen Lisanslı depoculuk hizmeti ve tarım marketlerle başlatıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN