Kardeşlik Sofrası Kuzoluk’ta Kuruldu

Kardeşlik Sofrası Kuzoluk’ta Kuruldu
Yahyalı Belediyesi, bu sene “Kardeşlik Sofrası” diye adlandırdığı iftar sofralarını kurmaya devam ediyor.
Kardeşlik Sofrası’nın son durağı ilçeye 30 km uzaklıkta bulunan Kuzoluk Mahallesi oldu. Yaklaşık 250 kişinin katıldığı iftar sofrasında konuşan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, önemli mesajlar verdi.
ÖNEMLİ OLAN BAŞKANLIK DEĞİL, KALİTELİ HİZMET VERMEK
Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk konuşmasında belediye olarak güzel hizmetler yapmanın asıl gayeleri olduğunu belirterek, kardeşliğe vurgu yaptı. Başkan Öztürk; “Bu saatler edilecek dua açısından önemli saatler. Bizleri birbirimize kardeş eden Cenabı Allaha öncelikle hamd ediyorum. Efendimiz (s.a.v.) huzurunuzda sonsuz salatı selam gönderiyorum. Kıymetli Kuzuoluk’lu kardeşlerim ben belediye başkanıyım. Hani öyle demiyorlar, belediye hadimi diyorlar. Bizim başkanlığı falan filan o kadar önemsediğimiz yok. Allah güzel hizmetler yaptırsın size. Sizlerin duasını almak önemli burada. Ekip arkadaşlarımızla mesai arkadaşlarımızla çok samimi söylüyorum belediyeyle ilgili hizmetimiz olduğu zaman hiç alnımızı kırıştırmayacağız. Bizim kurum olarak şemsiye görevimiz var. Bize oy vermiş vermemiş hiç önemli değil bizim için. İnancımızın da gereği, kurum olarak yağmur yağdığında biz halkımıza bir şemsiye oluruz. Ben kurum olarak belediyemize o gözle bakıyorum doğrusu. Şemsiye olacak kurum biziz. Kimseye öteleme vay şöylesin, vay böylesin deme lüksümüz olamaz. Orada sizlere hizmet için varız. Başta ben olmak üzere, başkan yardımcılarımız, müdürlerimiz buradaki tüm ekibim size hizmet etmekten başka bir gayesi yok. Ekmeğimizi evimize size hizmet etmekten götürüyoruz. Azarlama, insanları hor görme bu hiçbir zaman İnsani de değil İslami de değil. “ dedi.
HALKLA SEVİNMELİ, ONLARLA ÜZÜLMELİYİM
Kendisi için önemli olan halk memnuniyetinin en başta geldiği belirten Başkan Esat Öztürk şunları söyledi. “Belediyeyle ilgili bir ihtiyacınız olursa hiç ihtiyat etmeyin. Belediye başkanı olarak sizin mutlu gününüzde yanınızda olmam lazım, hüzünlü gönünüzde, sevinciniz de kıvancınızda benim sizlerle beraber olmamız lazım. Belediye Başkanlığının böyle bir güzelliği var. Belediyenin böyle bir görevi var. O yüzden mahallemize yapacağımız hizmetler size helal olsun. Hiç alnımızı kırıştırmayız. İnşaallah ben buradan da muhtarıma özellikle söylüyorum belediyecilik diğer kurumlar gibi değil. Bir kaymakamlık gibi milli eğitim gibi ne biliyim bir maliyeci gibi değil. Biz fedakârlık üzerine mesaiyi gözetmeksizin kurulmuş bir kurumuz. Ben arkadaşlarıma cidden teşekkür ediyorum. Marifet iltifata tabiymiş demişler büyüklerimiz. Ekibimizle gece gündüz demeden kopuyoruz, koşturuyoruz. Zaman zaman da söylüyorum %60 oyla seçildim %40 ‘ ı da pişman edeceğim. Hamd olsun o pişmanlığı da bana Allah gösterdi. Vallahi seni bilmiyorduk başkanım dediler. Benim için dini, mezhebi gözetmeksizin yaklaşmak insani olarak birinci görevim, İslami olarak yaklaşmak inancımın gereği. O yüzden hiç kimse aman bana oy vermedi düşünerek davranmadım. “ dedi.
BURASI KARDEŞLİK SOFRASI
Belediye Başkanı Esat Öztürk, kardeşliğin önemine vurgu yaparak, veda hutbesinden örnekler vererek konuşmasını tamamladı. Başkan Öztürk “Peygamber efendimiz (s.a.v) biliyorsunuz veda hutbesinde “ ey inananlar ey mü’minler Müslümanlar kardeştir” diyor. Dolayısıyla hepimiz kardeş olduğumuza göre bu sofrada kardeş sofrası. Yok benim partimden değil belediye başkanı, bu sofraya gelmeyen kardeşlerim olmasın. Ben önemsemiyorum senin verdiğin oyu. Belediye başkanı adayınla kucaklaşıyorum herkesi. Kardeş gibiyiz biz, kardeş gibi. Allah kabul etsin diyorum Cenabı Allah güzel işler yaptırsın. İnşaallah mahcup etmesin, hep dua alalım hiç kimsenin bedduasını almayalım.” diye konuştu.
İftar sonrası kılınan akşam namazının ardından mahalle sakinleri ve muhtarla bir araya gelen Başkan Esat Öztürk, mahallenin sıkıntıları dinleyerek, mahallede yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler vererek, mahalleden ayrıldı.
BİZE ULAŞIN