Mahalle Davulcularının Melikgazi Belediyesi İle İlgisi Yoktur

Mahalle Davulcularının Melikgazi Belediyesi İle İlgisi Yoktur
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç Ramazan Ayı’nın gelmesi ile birçok vatandaşın BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi), telefon, e-mail yoluyla veya bizzat gördüklerinde davulculardan şikâyetçi olduklarını söyledi.
Zamansız geziyorlar veya …
Ramazan Ayı içerisinde sahur vakti için davulcuların rastgele ve düzensiz bir şekilde mahallelerde dolaştıklarını bu nedenle sık sık şikâyet aldıklarını belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi olarak hiçbir kişiyi veya grubu mahalle davulcusu olarak görevlendirmedik. Belediye Zabıta Müdürlüğümüzce de böyle bir çalışma veya organizasyon yapılmamıştır. Bu nedenle şikâyetlerinizi belediyeye yapmayınız. Belediye bu konuda hem görevli değil hem de yetkisi yoktur.” dedi.
Son günlerde gelen şikayetlerin büyük bir kısmı...
Davulcuların gezme saati ile sahur arasında çok uzun bir süre olduğu yönünde vatandaşların şikâyette bulunduklarını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye zabıta birimince veya belediye olarak yetki dışında bir olay için yapabilecekleri bir şey olmadığını bu nedenle şikâyetlerin ilgili kurumlara yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN