Bilime Ve Eğitime Yol Ve Asfalt Desteği

Bilime Ve Eğitime Yol Ve Asfalt Desteği
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi yerleşim alanında 600 metre uzunluğundaki yolda asfaltlama çalışması yaparak seri ve güvenli ulaşımı sağladıklarını bildirdi.
Kayseri ilinin 2 özel olmak üzere 4 üniversitesi bulunduğunu ancak bunlardan en kurumsallaşmış olanı ve bilime katkı ve eğitim başarısı ile dünya sıralamasında olan Erciyes Üniversitesi’nin olduğunu hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Fırat Sezin ve Cemil Meriç Caddelerinde asfaltlama çalışması yapıldığını belirtti.
Tramvay yoluna bağlantılı 600 metre uzunluğundaki iki yolda 1500 ton asfalt kullanarak seri ulaşım sağlamak istediklerini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, ,konu ile ilgili olarak şunları söyledi:
"Erciyes Üniversitesi’ne yapılan yatırımlar ile hem şehrimizin tanıtımını ve prestij bir kurumuna yatırım yapıyor, hem de bilim ve eğitime katkı sağlıyoruz. Erciyes Üniversitesi yerleşim alanında yer alan Fırat sezgin ile Cemil Meriç Caddelerini tramvay hattına bağlayan 600 metre uzunluğundaki Mümtaz Turhan Caddesi’nde önce altyapı çalışması yaparak yolu güvenli hale getirdik. Son olarak bugün de asfaltlıyoruz. Bu yol ile trafik akışı daha seri ve güvenli bir şekilde seyir edecektir. Bu çalışma için 1500 ton asfalt kullanılmıştır. Sürücülere hayırlı olsun."
Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun ise Melikgazi Belediyesi’nin gerçekleştirmiş olduğu yatırım ve hizmetlerden son derece memnun olduklarını ve bu hizmetlerin aslında bilime, şehre ve eğitime yapılan bir yatırım olduğunu söyledi.
Ulaşımın seri, güvenli ve akışkan olmasının son derece önemli olduğu belirten Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun “Melikgazi Belediyesi; Çağırağa Konağı, Deprem Araştırma Merkezi, ağaçlandırma çalışmaları ve yol asfaltlama gibi çalışmaları ile her zaman Erciyes Üniversitesi’nin yanında olmuştur" dedi.
BİZE ULAŞIN