Büyükşehir’den Tercih Desteği

Büyükşehir’den Tercih Desteği
Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) kapsamında lise tercini yapacak öğrenciler için Büyükşehir Belediyesi’nin gençlik hizmeti olan Genç KAYMEK tarafından rehberlik hizmeti veriliyor. Öğrencilere tercihlerinde yardımcı olabilmek için Genç KAYMEK Şubelerinde özel birim oluşturuldu.
Öğrencilerin hayatlarındaki önemli tercihlerden biri olan lise tercihi konusunda Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri (BEF) bünyesindeki Genç KAYMEK harekete geçerek öğrencileri yalnız bırakmadı. Öğrencilerin velileriyle birlikte katıldıkları seminerlerde öğrenci ve velilerine almış oldukları puanlara göre hangi okulları tercih edebilecekleri ve tercih edecekleri okulların özellikleri anlatıldı. Bu hizmet tüm Genç KAYMEK şubelerinde verilmeye devam ediyor.
Genç KAYMEK Gençlik Merkezleri TOKİ Şubesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Bekir Dokgöz verilen hizmetle ilgili açıklamalarda bulunarak “KAYMEK Gençlik Merkezlerinde bir yıldır ilköğretim 8. sınıf öğrencilerimizin TEOG’a hazırlanma süreçlerinde yanlarındaydık. Tercih dönemlerinde de öğrencilerimizi yalnız bırakmıyoruz. Rehber uzmanlarımızın hazırlamış olduğu program dahilinde hangi okula gidebilecekleri konusunda yardımcı oluyoruz” dedi.
Genç KAYMEK sadece TEOG’da değil Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) girenlere de destek veriyor. LYS tercihleri için de TOKİ, İhtisas ve Belsin Genç KAYMEK Şubelerinde rehberlik birimi oluşturuldu.
BİZE ULAŞIN