Kapusuz’dan Kayseri’deki Sağlık Hizmetlerine Övgü

Kapusuz’dan Kayseri’deki Sağlık Hizmetlerine Övgü
Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu Üyesi olan Kayseri ve Ankara Milletvekilliği yapan Salih Kapusuz Kurban Bayramı öncesinde Kayseri’ye gelişinde sağlık sektörünü ziyaret etti.
Kapusuz, kısa süre önce vefat eden annesinin Kayseri Eğitim Araştırma hastanesinde kaldığı süre içerisinde gösterilen ilgiden dolayı Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Gödekmerdan, Başhekim İbrahim Özcan ve yoğun bakım ünitesi çalışanlarına teşekkür ziyaretinde bulundu.
Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Başkanlığı yanında Türkiye-Rusya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı, Türkiye-Küba Parlamentolararası Dostluk Grubu üyeliği görevleri esnasında yurt dışı ziyaretlerinin yoğunlukta olduğunu ve sağlık sektörünü yurt dışında da yakınen takip ettiklerini belirten Kapusuz, Kayseri’deki sağlık hizmetlerinin geldiği nokta itibarıyla bir çok Avrupa ülkesinden ilerde olduğunu belirtti. Kapusuz, "Sağlık hizmeti veren birimlerin en büyük alt sistemleri hastanelerdir. Dolayısıyla hastaneler sağlık alanındaki hizmetlerin büyük bir bölümünü üstlenmektedir. Kayseri’de sağlık hizmetlerinin çağdaş işletmecilik anlayışına göre yönetilmeleri yanında verimli ve kaliteli bir şekilde yapılabilmesi için sektör çalışanlarının gayretlerini yakinen müşahade etmiş bulunmaktayım. Emeği geçen katkısı olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN