Başkan Kara, Resul Osman Dağı Mesire Alanında İncelemelerde Bulundu

Başkan Kara, Resul Osman Dağı Mesire Alanında İncelemelerde Bulundu
Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara Orman Bölge Müdürü Mehmet Sabuncu ile birlikte Resul Osman Dağı’nda incelemelerde bulundu.
Yaklaşık bin 640 dönümlük alanın tamamına yapılacak olan piknik mesire alanı, Kilis’teki piknik alanı ihtiyacını giderecek. Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, seçim esnasında vatandaşlara büyük bir yeşil alan sözü verdiklerini ve bu sözü yerine getirmek için çeşitli çalışma ve araştırmalar yaptıklarını söyledi.
Başkan Kara, “Kilis’imizin böyle bir yere ihtiyacı vardı. Biz de bunun farkındaydık. Yaptığımız görüşmeler neticesinde bu alanı piknik mesire alanı yapma kararını aldık. Yazın serin ve temiz havası ile bilinen Resul Osman Dağı muhteşem manzarası ile Kilis’te yaşayanlar için vazgeçilmez bir yer olacak. Halkın kentin gürültü, hava kirliliği ve diğer olumsuzluklardan uzaklaşarak sportif, sağlık ve dinlenme amaçlı ihtiyaçlarını giderebileceği ender yerlerden biri olacak. Kilis’e hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Orman Bölge Müdürü Sabuncu da çalışmalara başladıklarını, Başkan Kara’nın destekleri ile Resul Osman Dağı’nın Kilislilerin piknik yapabilecekleri bir alan durumuna getireceklerini söyledi.
Resul Osman Dağı Piknik Mesire Alanında sportif aktivite yapılabilecek alanlar, yürüyüş ve seyir terasları yer alacak. Kır kahvesi, büfe, yağmur barınağı, çeşme, otopark, gözlem kulesi, bungalov evler ve diğer tesisler de yapılacak.
BİZE ULAŞIN