Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmit’in Kurtuluşunu Kutladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na bir mesaj göndererek İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunu kutladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmit’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. yıldönümünü, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na gönderdiği mesaj ile kutladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kocaeli Valisi Güzeloğlu’na ilettiği mesajda şu ifadelere yer verdi:
“İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde vatandaşlarımıza tebriklerimi iletiyorum. İstiklal mücadelesi, vatanı canlarından üstün tutan, kahramanlıklarıyla tarihe mal olan tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakarlıkları, aziz milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığı sayesinde zaferle neticelenmiştir. Böyle kutlu bir anlayışla, kadim medeniyetimizin mirası üzerine kurulan cumhuriyetimizi kazanımlarıyla korumak, yaşatmak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak, yeni başarılarla daha da güçlendirmek suretiyle geleceğe taşımak için büyük bir azimle çalışmaya devam ediyoruz. Bu inançla, istiklal savaşımızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum. Kocaeli’nin bu gurur gününü tekrar kutluyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum."
BİZE ULAŞIN