İzmit Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

İzmit Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı
İzmit Belediyesi Temmuz dönem toplantısı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı.
İzmit Belediyesi Temmuz ayı toplantısı yapıldı. Meclis toplantısında 20 gündem maddesi görüşülerek karar bağlandı. Toplantıda Solaklar yolu üzerinde modern hayvan pazarı ve borsası yapılacak. Cumhuriyet Parkı’ndaki Medya evi ile ilgili konuşan Başkan Doğan, “Cumhuriyet Parkı’ndaki kafede yenileme çalışması devam ediyor. Yap-işlet-devret modeliyle yapılan çalışma ile İzmit çok güzel bir yer kazanacak. Gazetecilerin buradaki yeri korunacak. İhalede bunun için özellikle şart koyduk. Basın mensuplarının endişesi olmasın. Gazeteciler de oradan yararlanmaya devam edecekler” dedi.
Dünya nüfus günüyle ilgili olarak da konuşan Başkan Doğan, “Özellikle Avrupa ülkelerinde nüfus hızla yaşlanmaktadır. Nüfusumuzun yüzde 60’ına yakınını oluşturan 30 yaş altı, 2050 den sonra yaşlı nüfus haline gelecek. Yaşlılık olgusuyla karşılaşmamak için nüfusumuzun artması gerekiyor. Genç nüfusumuzu korumak zorundayız. Bu konuda Avrupa panikte. Çocuk yapsınlar diye teşvik veriyorlar. Şimdiden tedbir almalıyız. Cumhurbaşkanımız bu gerçekleri gördüğü için çocuk sayısının arttırılmasını istiyor. Yaşlı nüfusumuzdan da korkmuyoruz. Çünkü, dünyada yaşlısına sahip çıkan bu konuda örnek gösterilen bir ülkeyiz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından sonlandırılan meclisin bir sonraki toplantısının da 4 Ağustos Salı günü saat 15.00 de yapılması kararlaştırıldı.
BİZE ULAŞIN