Dört bin kişilik şükür ve birlik duası

Karatay Belediyesi’nin düzenlediği ‘Birlik Beraberlik ve Şükür Duası’ dört bin kişilik bir katılımla Obruk Mahallesi’nde gerçekleşti. Etkinliğe AK Partili vekiller de katıldı

Dört bin kişilik şükür ve birlik duası
Birlik Beraberlik ve Şükür Duası programında konuşan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Konya'nın 56 yıldır görülmeyen bir yağış aldığını belirterek böyle bir program yapmak istediklerini kaydetti. Hançerli, Şükür Duası'ndan önce yaptığı konuşmada, yağmurun geçimini çiftçilikten sağlayan vatandaşlar için çok önemli olduğunu belirtti. Yağmurla birlikte bereketin de arttığını söyleyen Hançerli, "Çiftçimizin yüzünün gülmesi, topraklarımızın bereketinin artması için Şükür Duası yapıyoruz. Konya Ovası'na rahmet yağdı. Yağmur çiftçilerimiz için vazgeçilemez bir nimettir. Bu mevsimde etkili olan yağmur, hepimizin ekili olan mahsulüne faydası olacaktır. Tüm çiftçilerimizin kazancı da artacaktır" dedi. Karatay'ın geniş bir coğrafya olduğuna dikkat çeken Hançerli, "Geniş bir coğrafyaya hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu hizmetler çerçevesinde teşkilatımız ve milletvekillerimiz bizleri hiç yalnız bırakmadı. Ankara'ya gittiğimizde bir engel yok. Önceki engelleri çok iyi biliriz.16 Nisan'da gelen evetlerle birlikte işlerimiz daha da hızlı ilerleyecek" dedi.

KARATAY'DAN REKOR EVET BEKLİYORUZ
Eski AK Parti Konya Milletvekili Hasan Angı ise "Türkiye yeni bir döneme doğru yol alıyor. Karatay her zaman sandıkları patlattı. İnşallah bu referandumda da sandıklardan evetler gümbür gümbür çıkacak" dedi. AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta da "Türkiye her santimetresinin bereketli olduğu bir ülke. Vatanımız, bayrağımız ve milletimiz için her zaman bir arada olmalıyız. Önümüzdeki süreç önemli. İnşallah 16 Nisan akşamı da sandıklardan çıkan evetlerle birlikte şükür duası yapacağımız bir akşamı yaşarız" diye konuştu. AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez de "16 Nisan kabuğunu kırıp büyük Türkiye'nin yolunu açacaktır. 16 Nisan'da ülkemize müdahale etmek isteyen kendini bilmezlere önemli bir tokat vurmak için evet dememiz gerekir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN