Vesayet cenderesinde devam edemeyiz

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, "Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan itibaren hep vesayet odaklarının cenderesinde yolumuza devam etmeye çalıştık. Ancak artık bu sistemle devam edilemez" dedi

Vesayet cenderesinde devam edemeyiz
AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Hacı Ahmet Özdemir, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür ve beraberindeki heyet, SKM çalışmaları kapsamında Meram'ın Karadiğin, Karadiğin Deresi, Çayırbağı, Pamukcu, Sarıkız, Hatunsaray, Kavak, Kayhüyük ve Bayat mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sık sık 'Milli Seferberlik' vurgusu yaptığını söyleyen Başkan Toru "Milli Seferberlik, yurdumuzun içeriden ve dışarıdan tehdit alması durumunda söz konusu edilebilir. Son 3-4 yıldaki hadiselere baktığımızda da devletimiz, vatanımız, birlik ve beraberliğimiz hedef alınmış durumda. Son 15 Temmuz darbe girişimiyle milletimize diz çöktürülmeye çalışıldı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan itibaren hep vesayet odaklarının cenderesinde, onların prangasında yolumuza devam etmeye çalıştık. Ancak artık bu sistemle devam edilemez" dedi.

BU ANAYASA DAR GELİYOR
Başkan Toru "Önümüzdeki 100 yılda dünyadaki haritalar yeniden şekillenecek. Askeri, siyasi ve ekonomik güç dengeleri değişiyor. Mevcut hükümet yönetim sistemi ve anayasamız; büyüyen ve serpilen Türkiye'ye dar geliyor. Bu gömleği artık değiştirmek zorundayız. Daha büyük, daha yeni, bu milletin ihtiyaçlarını karşılayan; darbelere, cuntalara, vesayet odaklarına kapısını kapatmış, hızlı karar alma mekanizmasının devreye gireceği, beraberliğimizin muhafazası için bu sisteme ihtiyaç var" diye konuştu.

'5 YILDA 15 YILLIK HİZMET YAPILACAK'
AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Hacı Ahmet Özdemir de, "16 Nisan'da yapılacak halkoylamasında vereceğiniz 'evet' oyları, hizmetlerin artarak, büyüyerek gelmesine sebep olacak. Cumhurbaşkanımız bir ifadesinde '15 yılda ülkemize çok güzel hizmetler kazandırdık. Yeni sistemle birlikte 15 yılda yaptığımız hizmetleri 5 yılda yapacağız' dedi. Zamanı çabuklaştırıyoruz, hizmeti hızlandırıyoruz ve kalkınma daha hızlı olacak. Bunu yapabilmek için sizlerin oylarına ihtiyacımız var" görüşünü dile getirdi.
BİZE ULAŞIN