Konya’ya Tarım Bakanlığı verilmeli

Konya’ya Tarım Bakanlığı verilmeli

Konya’nın her seçimde hükümete önemli destek verdiğini söyleyen Konyalı siyasetçi eski Devlet Bakanı Mehmet Keçeciler, “Konya bir bakanı hak etti. Bunun münasibi de Tarım Bakanlığı” dedi

  • Konya Bölge
  • Perşembe 19.05.2017
Keçeciler, "Kabul etmek lazım ki dünyada sivil toplum örgütlerinin, baskı gruplarının önemli yetkileri var. Amerika'da bu iş lobi şirketleri vasıtasıyla yapılır. Modern idarecilikte baskı grupları sivil toplum örgütleri vasıtasıyla önemli hizmetler verirler. Bizim Konyalılar olarak yapmamız gereken Konya haklarını korumaktır. Konya gerekli desteği vermiş. Dolayısıyla bunun hakkını alması lazım" diye konuştu.

'ORTADOĞU'YU BESLERİZ'
Konya için en uygun bakanlığın da Tarım Bakanlığı olduğuna dikkat çeken Keçeciler, "Tarım bakanının bir atak yapması lazım. İstanbul'a lale gönderen Konya bütün Türkiye'ye her türlü sebzeyi meyveyi gönderebilir. Yeter ki Konya Ovası işlensin. Konya Ovası Belçika'dan, Hollanda'dan büyük ama işlenmiyor. Bir arpa, buğday yetiştirmekle olmaz. Konya'da seracılığı geliştirmek lazım. Konya'da seracılık gelişirse Türkiye'yi beslediğimiz gibi Ortadoğu'yu da besleriz. Hem Türkiye kazanır, hem Konya kazanır. Bu yüzden Konya'ya bir bakan lazım" ifadelerini kullandı. Bir ilde bakanın olmasının o ilin hizmet almasında çok etkili olduğuna da dikkat çeken Keçeciler, "Bundan sonraki sistemde bakanlar daha etkili olacak. Konyalılar olarak gözümüzü açmalıyız. Konya hep beraber olursa ve tüm dernekler isterse Cumhurbaşkanımız cevapsız bırakmaz. Cumhurbaşkanımız siyasetçi bir adam. Çekirdekten yetişmiş. Yeter ki bu istek ona ulaşsın" dedi.
BİZE ULAŞIN