Kaçak kızıl geyik avına suçüstü

Kaçak kızıl geyik avına suçüstü

Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesi'ne bağlı Akdağ Tabiat Parkı'nda avlanması izne tabi 2 kızıl geyiği kaçak avladığı tespit edilen 3 avcı suçüstü yakalandı. Kaçak avcılara toplam 30 bin TL cezai işlem uygulandı.

  • DHA
  • Konya Bölge
  • Cuma 29.09.2017 14:35

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 5'inci Bölge Müdürlüğü Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü'ne bağlı Sandıklı Şefliği'ne 19 Eylül saat 07.00 sıralarında gelen ihbarda, Akdağ Tabiat Parkı içerisindeki Kızılca Köyü kırsalında 3 kişinin av tüfekleriyle kaçak kızıl geyik avı yaptığı bildirildi. İhbar üzerine 2 orman muhafaza memuru ve 1 işçiden oluşan 3 kişilik ekip tarafından bölgede çalışma başlatıldı. Kısa süre sonra çalılıkların içerisinde kaçak avcı olduğu düşünülen ve kaçmaya başlayan 3 kişi yakalandı. Jandarmaya haber verilmesiyle kısa sürede gelen ekipler gerekli inceleme ve şüphelilerin kimlik tespitini yaptı.

Daha sonra bölgede İlçe Jandarma Komutanlığı ve Sandıklı DKMP ekiplerince yapılan arazi incelemesinde 2 kızıl geyik vurulmuş halde bulundu. Şüphelilerin avda kullandıkları tüfeğe jandarma el koyarken, geyik etleri ise Sandıklı Belediye mezbahanesine götürüldü.

3 kaçak avcıya toplam 30 bin TL cezai işlem uygulandığı belirtildi.

BİZE ULAŞIN