Öğrenciler karşıdan karşıya artık daha güvenli geçecek

Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesi’nde Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu’nun bulunduğu D805 Kayseri-Yozgat çevre karayoluna butonlu sinyalizasyon sistemi kuruldu.

Öğrenciler karşıdan karşıya artık daha güvenli geçecek

Kurulan butonlu sinyalizasyon sistemi ile vatandaşlar ve öğrenciler, trafik ışık direğindeki butona basarak güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçebilecek.

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu yaptığı açıklamada, "Okul önlerinde örgencilerin giriş ve çıkış saatlerinde yoğun trafik sonucu öğrencilerin ve ailelerin karşıdan karşıya geçerken kaza riskini önlemek için bas geç lambalarının yapımına başladık. Öğrencilerimize bas geç lambalarındaki butona basarak yayaların geçmesi için yeşil, araçların durması için kırmızı ışığın yanacağını ailelerin ve öğretmenlerin, çocuklarımıza güzel bir şekilde anlatmalarını ve bu konuda dikkatli olmalarını söylemeleri gerekiyor. Araç sahiplerinin de bu konuda dikkatli olup kurallara uyma konusunda özen göstermelidirler" dedi.

Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü 68. Şube Şefliği Boğazlıyan Karayolları Şube Müdürü Ali Halat ise Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu'nun bulunduğu D805 Kayseri Yozgat çevre karayolu üzerinde bulunan sinyalizasyon sistemine üzerine kurulan butonlu sinyalizasyon sisteminin nasıl kullanılacağını öğrencilere slayt eşliğinde anlattı.

Boğazlıyan Karayolları Şube Müdürü Ali Halat daha sonra Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu ile birlikte butonlu sinyalizasyon sistemini kontrol ettiler.

BİZE ULAŞIN