Niğde’de 2 bin 215 öğrenci özel eğitim alıyor

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Niğde’de  2 bin 215 öğrenci özel eğitim hizmetlerinden yararlandığını söyledi.

Niğde’de 2 bin 215 öğrenci özel eğitim alıyor

Yaşar, evde eğitim gören Elif Kardelen Meşe´yi evinde ziyaret etti. Öğrencinin eğitim durumu hakkında öğretmeninden bilgi alan Halil İbrahim Yaşar, "Öncelikle Elif kızımızın güler yüzlü, son derece azimli ve neşeli tavırları beni çok memnun etti. Bizim gibi ahiret inancına sahip toplumlar için Elif gibi öğrenciler birer kazançtır. Bu çocuklarımızla biraz daha fazla ilgilenerek topluma kazandırılması için devletimiz her türlü imkanı sağlamaktadır. Bir öğrenciye yeri geldiğinde sınıf seviyesine göre evinde birden fazla öğretmen görevlendirerek bu konuya ne kadar önem verdiğini göstermektedir. Biz de elimizden geldiği kadar özel eğitim öğrencilerimizin ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz" dedi .

ÖZEN GÖSTERİYORUZ

Yaşar, özel eğitim hizmetinden faydalanan öğrencilere daha fazla özen gösterildiğini belirterek şöyle konuştu:

"2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında ilimizde 2 bin 215 öğrenci özel eğitim hizmetlerinden yararlanmaktadır. Zorunlu eğitim çağında 8 özel eğitim okulunda 228 öğrenci, okullarımızda kaynaştırma eğitimi ile 627 öğrenci, 25 özel eğitim sınıfında 114 öğrenci, evde eğitim alan 46 öğrenci, destek eğitimi alan 167 öğrenci ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinden destek eğitimi alan bin 33 öğrenci bulunmaktadır."

BİZE ULAŞIN