Beyincik sarkması ameliyatıyla sağlığına kavuştu

Aksaray Eskil’de yaşayan Murat Sarısakal, Konya Farabi Hastanesi’nde yapılan başarılı ameliyatla 3 yıldır çektiği rahatsızlığından kurtuldu

Beyincik sarkması ameliyatıyla sağlığına kavuştu
Göz kararması, baş dönmesi ve denge kaybı şikâyetiyle Konya Farabi Hastanesi'ne başvuran Murat Sarısakal beyincik sarkması ameliyatı ile sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Ameliyatı gerçekleştiren Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Kemal İlik, "Hastamız bize baş ağrısı, baş dönmesi, kollarda ve ellerde titreme tanısıyla başvurdu. Yapılan tahlillerde ve çekilen MR'da beyincik sarkması görüldü. Beyincik sarkması çok az rastlanılan bir hastalıktır. Omuriliğe bası yaptığı zaman ellerde kollarda uyuşukluk baş dönmesi gibi durumlarla belirti verir. Ameliyat gerektiren durumlar karşımıza çıkmaktadır. Hastamız vakit kaybetmeden cerrahi müdahaleyi yaptık. Ameliyatta kafa tasasının bir kısmı ve birinci omurga alındı omurilik zarı açılarak beyincik yukarıya doğru kaldırıldı. Hastamızın durumu gayet iyi" dedi.

'YENİDEN DOĞMUŞ GİBİYİM'
Çektiği rahatsızlıklardan kurtulan Murat Sarısakal (24) "Göz kararmasıyla başlayan son günlerde dengesizlik, ilerleyen günlerde yutkunma bozukluğu yaşadım. Uykusuzluk burun kanamaları baş gösterdi. Tedavi için verilen ilaçları kullandım fakat bir sonuç alamadım. Tavsiye üzerine Farabi Hastanesine başvurdum. Doktorum ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Hocamın tavsiyelerini uydum ve ameliyatımı oldum. Şu an 3 yıldır çektiğim hastalıktan eser kalmadı. Yeniden doğmuş gibi oldum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN