TYB’den KTO Karatay Üniversitesi’ne Ziyaret

TYB’den KTO Karatay Üniversitesi’ne Ziyaret
Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şube Başkanı M. Ali Köseoğlu ile yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. Hayri Erten ve Doç. Dr. Bekir Biçer, KTO Karatay Üniversitesi Rektörlüğü’ne getirilen Prof. Dr. Bayram Sade’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve TYB heyetine teşekkür eden Rektör Sade, KTO Karatay Üniversitesi hakkında heyete bilgi verdi. Prof. Dr. Sade, “Selçuklu’nun tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkan, sanayi ve ticaret dünyasıyla işbirliği içinde bir teknik üniversite gibi mühendislik alanında, bir hukuk bürosu gibi hukuk alanında, bir işletme ve ihracatçı gibi idari ve iktisadi alanlarda çalışan ve uygulamalı eğitime ağırlık veren bir üniversiteyiz. Yani KTO Karatay Üniversitesi bir misyon üniversitesidir” dedi.
TYB Konya Şube Başkanı M. Ali Köseoğlu da, KTO Karatay Üniversitesi’nin sadece Konya’da değil Türkiye’deki özel üniversiteler arasında değerli bir yerde durduğunu belirterek, kültürel ve sosyal projelere ortaklık edebileceklerini belirtti.
Ziyaretin sonunda Başkan Köseoğlu, Rektör Sade’ye TYB Onursal Başkanı D. Mehmet Doğan tarafından hazırlanan Türkçe Sözlük hediye edildi.
BİZE ULAŞIN