Meram Belediyesi’nde Bayramlaşma

Meram Belediyesi’nde Bayramlaşma
Ramazan Bayramı sonrası Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi’nde mesai bayramlaşmayla başladı.
Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, sabah 07.30’da Arif Bilge Tesisleri’ndeki çalışanlarla bayramlaştı. Bayramlaşma törenine, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran, Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Ermiş, muhtarlar ve Arif Bilge Tesisleri’ndeki çalışanlar katıldı.
Törende konuşan Başkan Toru, “İslam alemi olarak bayramı buruk bir şekilde kutladık. Dileğimiz bundan sonraki bayramlara; huzur içerisinde, kan ve gözyaşı olmadan, çocukların yüzlerinden gülücüklerin saçıldığı bir ortamda ulaşmaktır. Ramazan ayında iftar sofralarımızı hemşehrilerimizle paylaştık. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz ramazan ayının sonunda yeni belediye hizmet binamızın yanında ibadete açılan Sekine Hatun Camii’nde düzenlediğimiz Kadir Gecesi Özel Programıyla taçlandırdık” dedi.
“HEPİMİZ BİR AİLEYİZ”
Özverili çalışmalarından dolayı belediye çalışanlarına teşekkür eden Başkan Toru, “Tüm arkadaşlarımız özverili bir şekilde çalışıyor. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yüce Rabbimizden hepimizi sağlık, mutluluk ve afiyet içerisinde Kurban Bayramı ve daha nice bayramlara ulaştırmasını temenni ediyorum. Meclis üyelerimiz, belediye çalışanlarımız ve muhtarlarımızla birlikte hepimiz bir aileyiz. Bu aile ortamındaki birlik ve beraberliğimiz inşallah Meram’ı çok daha iyi noktalara taşıyacak. Ekibimizdeki uyumun geri dönüşlerini görüyoruz. Tabii ki bunu daha ileri seviyelere taşımaya, çevre ve yaşam kalitesini yükseltmeye, daha nitelikli yaşam alanlarının olduğu güzel bir Meram hayalini gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bunu hep birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.
“YENİ BELEDİYE MİLAT OLACAK”
Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, daha sonra belediye hizmet binasındaki çalışanlarla ise meclis salonunda bayramlaştı. Başkan Toru, burada yaptığı konuşmada, “Meram’ın gelişmesi, kurumsal yapının daha da güçlenmesi ve kaynakların daha etkin ve verimli kullanılması anlamında yeni belediye hizmet binamız bizim için bir milat olacak. Meram’ın temel sorunlarına neşter vurulması için özellikle imar uygulamaları konusunda çok önemli mesafeler kat ettik. Yaz dönemi olması itibariyle sahada fen işleri, atölyeler, park bahçeler, destek hizmetleri, temizlik hizmetleriyle ilgili yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürüyor. Yeni belediye hizmet binamıza taşınmamızla birlikte kurumsallaşma, belediyecilik altyapısının daha da iyileştirilmesi ile personelimize yönelik eğitimler devam edecek. Tüm mesai arkadaşlarımızın bayramlarını tebrik ederim” ifadelerini kulandı.
BİZE ULAŞIN