Borusan İstanbul Filarmoni orkestrası sezonu açıyor

6 Ekim 2009, İstanbul; Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası 2009–2010 sezonunu, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda vereceği konser ile açıyor. Konserin solisti dünyaca ünlü Norveçli soprano Solveig Kringelborn, Mozart'ın sevilen operalarından aryalar seslendirecek. Mariss Jansons, Zubin Mehta, Sir Simon Rattle, Esa-Pekka Salonen, Claudio Abbado, Sir Neville Marriner gibi günümüzün saygın şefleriyle çalışan Solveig Kringelborn, dünyanın en beğenilen sopranoları arasında yer alıyor.

Berrak ve yumuşak sesinin yanı sıra güçlü sahne performansı ve oyunculuk yeteneğiyle operaların tercih ettiği solistlerden olan sanatçı, bu birikim ve yeteneklerini taşıdığı konser performanslarıyla da büyük beğeni topluyor. Kringelborn, Türkiye'deki klasik müzikseverlerde de heyecan yaratacak bir isim.

BİFO'nun Sanat Yönetmeni ve Sürekli Şefi Sascha Goetzel'in yöneteceği sezon açılış konseri programında Mozart aryalarının yanı sıra Franz Schubert ve Johannes Brahms'ın eserlerine de yer veriliyor. Konserde Schubert'in 2 no.lu Rosamunde Bale Müziği ile Brahms'ın 4. Senfonisi de seslendirilecek.

Yeni sezonda konser biletlerine ulaşmak daha kolay
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası yeni sezonla birlikte BİFO Klasik Kart uygulamasını da hayata geçirdi. Avrupa'daki bazı orkestralarda da uygulanan yeni kart sistemi, BİFO Klasik Kart abonelerine birçok ayrıcalık sunuyor.

Sezonun tüm biletlerini alan herkesin sahip olabileceği BİFO Klasik Kart, indirimlerin yanı sıra konser provalarını izleyebilme, biletlerin elden teslim edilmesi gibi kolaylık ve avantajlar sağlıyor.

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI 2009–2010 SEZONU AÇILIŞ KONSERİ
Tarih:
15 Ekim 2009
Yer: Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı
Saat: 20.00
Şef: Sascha Goetzel
Solist: Solveig Kringelborn, soprano

BİZE ULAŞIN