Bir Gogol klasiği “Müfettiş” Açıkça’da

Dünya edebiyatının en ünlü kalemlerinden Gogol'ün klasikleşen yapıtı "Müfettiş" ikinci sezonunda seyircisiyle buluşacak. Gogol'ün "acımak için güldürmek" amacıyla yazdığı eserinde, Çarlık Rusya'sındaki yozlaşmış bürokratik yapı ve soylular sınıfı; çıkar ilişkileri, aymazlık, dedikoduculuk, adam satmacılık gibi konular etrafında ele alınarak ciddi biçimde eleştiriliyor.

Güncelliğini önemli ölçüde koruyan eser; koltuk hırsı ve iktidara yaranma çabalarını işleyerek izleyenleri bir kez daha kendileriyle ve yaşadıkları toplumla yüzleşmeye zorlayacak.

"Müfettiş" in konusu kısaca şöyle :
Kasabanın bir müfettiş tarafından denetleneceğini öğrenen başkan ve ekibi, tüm pisliklerin üstünü örtmeye çalışır. Başkanın kızı ve eşi müfettişe hayranlık besler. Başkan yandaşları birbirlerini müfettişe şikayet ederlerken, tüccar, esnaf ve halk bu kurtarıcıya sığınmaya çalışırlar. Kasabanın tüm gerçekleri ortaya çıkmış, maskeler düşmüştür. Ancak onları bir sürpriz beklemektedir.

Oyun, 21 Kasım Cumartesi 15:30'da Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi'nde izlenebilir.

Yazan: Nikolai Gogol
Yöneten: Sertaç Ayvaz
Kostüm Tasarım-Uygulama: Aygül Sonay Güntav, Yeşim Gençtürk
Mask Tasarım-Uygulama: Tomris Kuzu
Müzik Uygulama: Burçak Çöllü
Koreografi: Anı Sağkan
Akordeon: Burçak Çöllü

Oyuncular:
Onur Sarıgül, Burkay Dokuyucu, Anı Sağkan, Dilek Türk, Ali Kakkaç, Metin Sarıkaya, Itır Zeren, Barış Kıralioğlu, Gülcan Uçar Tutkun, Onur Kaplan, Ceren Gücükatalak, Burçak Çöllü, Ecem Öztürk, Gamze Ertürk, Kazım Güven, Murat Ergin Coşkun, Müberra Mutlu, Nihat Çakır, Seçil Erkan, Tolga Hezer


Sahne: Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi Moda Cad. Mah.Nail Bey Sok. (Caferağa Spor Salonu yanı) 0.216.4181646

BİZE ULAŞIN