Tiyatrocular tiyatroya dönsün

2011 Tiyatro Ödülleri'nin verildiği geceye katılan Nedim Saban, "Tiyatro oyuncuları tiyatro da yapmalı, sadece dizilerde oynamakla aslında kendi mesleklerine ihanet ediyorlar" dedi

Tiyatro... Tiyatro... dergisinin düzenlediği '2011 Tiyatro Ödülleri' önceki akşam yenilenen Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde sahiplerini buldu.Van'da gerçekleşen deprem felaketi sebebiyle ertelenen ödül töreninde Yetkin Dikinciler, Levent Üzümcü, Salih Kalyoncu, Genco Erkal ve oyuncu Özge Borak'ın annesi ve babası da davetliler arasındaydı.

GAZETECİLERE BAĞIRDI
Gecede Nedim Saban, tiyatro dünyasıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, "Tiyatro oyuncularının tiyatro yapmasını istiyorum, aksi halde kendi mesleklerine ihanet etmiş oluyorlar. Dizilerden vakit bulup biraz da tiyatroda oynasınlar, herkes dizilerde oyunculuk yapıyor" dedi. Kıvanç Tatlıtuğ'u oyuncu olarak çok beğendiğini de söyleyen Saban, "Kıvanç kendini çok geliştirdi" diye konuştu. 'Kuzey Güney' adlı dizinin oyuncularından Öykü Karayel, geceye geç katılan konuklardandı. Kendisine oturacak yer bulamayan ve basamak üzerine oturan Karayel, gazetecilere "Ne çekiyorsunuz be?" diyerek bağırdı.

İŞTE ÖDÜLLER...
Yılın Yapımı: 'Ölüleri Gömün'- İstanbul Devlet Tiyatrosu
Yılın Yönetmeni: Krek Tiyatro Topluluğu'nun 'Güzel Şeyler Bizim Tarafta' oyunuyla Berkun Oya
Yılın Kadın Oyuncusu: Ve Diğer Şeyler Topluluğu'nun 'Yüzyılın Aşkı' oyunuyla Sanem Öge
Yılın Erkek Oyuncusu: 'Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 'Küheylan' adlı oyunuyla Fatih Sevdi ve Sıfır Nokta İki'nin 'Bazı Sesler' adlı oyunuyla Ushan Çakır.
Yılın Oyun Yazarı: 'Güzel Şeyler Bizim Tarafta' oyunuyla Berkun Oya.
Yılın Çevirmeni: 'Küheylan' ile Sevgi Sanlı.
Yılın Sahne Tasarımcısı: 'Ölüleri Gömün' oyunuyla Behlüldane Tor.
Yılın Giysi Tasarımcısı: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın 'Surname' adlı oyunuyla Candan Seda Balaban
Yılın Işık Tasarımcısı: 'Ölüleri Gömün' ile Yakup Çartık
Yılın Oyun Müziği: İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 'Tehlikeli İlişkiler' adlı oyunuyla Kril Dzajkovski
Yılın Koreografı: 'Tehlikeli İlişkiler' oyunuyla Handan Ergiydiren

BUGÜN NELER OLDU