“Engelliler bir günlüğüne Hababamlı oldu”

Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda eğitim gören Pasta Sınıfı öğrencileri, Türk Sinemasının usta komedyenlerinden Kemal Sunal’ın doğum gününde Hababam Sınıfı filminin çekildiği Adile Sultan Kasrı’nı ziyaret etti. Engelliler, yaptıkları resimli pastayı Kemal Sunal’ın oturduğu sırasında kesip ünlü oyuncunun doğum gününü kutladı. Engelli kursiyerlerin her biri başka oyuncuyu taklit ederek ‘Hababam Sınıfı’nı canlandırdı.

“Engelliler bir günlüğüne Hababamlı oldu”

Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı kursiyerleri, Türk Sinemasının unutulmaz isimlerinden Kemal Sunal'ın 10 Kasım doğum günü nedeniyle bir etkinlik gerçekleştirdi. Pasta Sınıfı'nda eğitim gören 28 öğrenci, 11 Kasım günü Hababam Sınıfı'nın çekildiği Adile Sultan Kasrı'na gitti. Engelliler, müzeye dönüştürülen sınıfa girip hem bilgi aldı hem de öğretmen masasında, karatahta önünde ve sıralarda fotoğraf çekildi.

"RESİMLİ DOĞUM GÜNÜ PASTASI KESTİLER"

Kursiyerler daha sonra Kemal Sunal'ın oturduğu sıranın etrafında toplandı. Engelliler, kendi yaptıkları ve üzerinde ünlü oyuncunun resminin bulunduğu pastanın mumlarını üfleyip doğum gününü kutlaması yaptı.Daha sonra ise öğrenciler kendi aralarında rol dağılımı yapıp 'Hababam Sınıfı'nı canlandırdılar. Kursiyerlerden kimi 'Güdük Necmi'yi kimi 'Damat Ferit'i kimi de öğretmen olup 'Kel Mahmut'u taklit etti.

"ÖĞRENCİLERE BÜYÜK MORAL OLDU"

Atatürk'ün vefatı nedeniyle bir gün ertelemeli yapılan doğum günü kutlaması çok renkli görüntülere sahne oldu. Hababam Sınıfı gezisinde keyifli dakikalar geçiren engelli öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

BİZE ULAŞIN