Mehmetçik’le buluştular

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçıları, canı pahasına ülkemizin sınırlarını koruyan askerlerimizle Hatay’da kucaklaştı

Mehmetçik’le buluştular
Zeytin Dalı Harekâtı'na destek vermek ve Mehmetçik'le buluşmak için başlatılan "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Mehmetçik'in Yanında" etkinliği kapsamında sanatçılar, Hatay'a ziyarette bulundu.
Erhan Yazıcıoğlu, Zihni Göktay, Süha Uygur, Hikmet Körmükçü, Sinan Bengier, Nilgün Kasapbaşoğlu ve Erkan Sever'in de aralarında bulunduğu bir grup sanatçı, Hassa ilçesine geldi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, "Biz büyük bir aileyiz. Bu aileyle birlikte Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu hissettirmek için sıfır noktasına geldik. Buradan onlara dualarımızı gönderiyoruz. Allah güç, kuvvet versin. Bir söz vardır bizim oyunumuzun birinde 'Ey kudretli Anadolu. Analığı en iyi bilen sensin.' Analığı en iyi bilen bu analar kimler doğurmuş" dedi.
Sanatçılardan Zihni Göktay da harekâtın zaferle sonuçlanacağına inandıklarını dile getirdi.

DESTEK İÇİN İKİ OYUN
Yöre halkına manevi destek olmak için iki oyun sergileyeceklerini belirten Göktay, "Biz bu harekatın zaferle sonuçlanmasını diliyoruz. Zaten öyle de olacak. Kahpece kurşun sıkanları şehir tiyatroları ailesi olarak lanetliyoruz" dedi. Sanatçı Süha Uygur da burada, İstanbul'da derinden yaşadıkları duyguların daha fazlasını hissettiklerini aktardı. Bölgede güvenlik önlemi alan askerlerle sohbet edip fotoğraf çektiren sanatçılar, onlara İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın fularını hediye etti.
BİZE ULAŞIN