Müftü Gül, Hafızlık Eğitimini Tamamlayan Öğrencileri Tebrik Etti

Müftü Gül, Hafızlık Eğitimini Tamamlayan Öğrencileri Tebrik Etti
Kütahya İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, Bölcek Kız Kur’an Kursun’da hafızlık eğitimini tamamlayan 7 kız öğrenciye tebrik etti.
Müftü Gül, Birsen Altınkaya, Rabia Yüksel, Sevcan Başyiğit, Esra Akkoç, Kübra Çetin, Esma Kılıç ve Asiye Özbilen isimli öğrencilerin Antalya’da yapılan sınav sonucu hafızlık belgesi almaya hak kazandığını ve mezun olan öğrenciler için önümüzdeki günlerde taç giyme töreni düzenleneceğini ifade etti.
Bölcek Kız Kur’an Kursu Yöneticisi Hatice Şahin ve öğreticileri de kutlayan Müftü Gül, "Kur’an-ı Kerim’in baştan sona bütün surelerini ezberlemek hafızlıktır. Hafızlık çok şerefli bir mertebedir. ’Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğretenlerinizdir’ Hadis-i Şerif’ine uyularak başlayan hafızlık, Peygamber Efendimiz (SAV) zamanından günümüze kadar devam edegelmiştir. İşte Peygamber’in (SAV) bu güzel tavsiyesine hemen ve sürekli bir şekilde uyulduğu için, İslam aleminin her köşesinde Kur’an’ı ezberleyen hafızların sayısı her geçen gün artmıştır. Hafızlık gerçekten yaşatılması gereken mühim bir müessesedir" diye konuştu. (EFE)
BİZE ULAŞIN