Vali Şerif Yılmaz: Kütahya Okullaşma Oranında Türkiye Beşincisi

Vali Şerif Yılmaz: Kütahya Okullaşma Oranında Türkiye Beşincisi
Kütahya İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı, Vali Şerif Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantıda, Danışma Komisyonu’nun görevleri, toplanması ve çalışma esasları hakkında genel bilgi verilmesi, hizmet birimleri ile ilgili sunumlar, tamamlanan 2014-2015 eğitim-öğretim yılı değerlendirmesi, 4+4+4 zorunlu eğitim uygulaması, merkezi sistemle yapılan sınavlar (TEOG, YGS ve LYS) ve sosyal etkinlikler ana gündem maddeleri görüşüldü.
Toplantıya Vali Şerif Yılmaz, Vali Yardımcısı Yüksel Kara, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhittin Şahin, bazı daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Toplantıda konuşan Vali Şerif Yılmaz, başarının geçen yıla oranla yükseldiğini, bununla birlikte ulaştırmada da önemli mesafede yol kat edildiğini söyledi.
Başarının artarak devam etmesini temenni eden Yılmaz, "Çocuklarımıza yapılan yatırım, geleceğe ve devlete yapılan yatırımdır. Her başarı bizi mutlu eder" diye konuştu.
Yılmaz, Kütahya’da eski binalarda yenileştirme çalışması yapılacağını ancak yeni binaya henüz ihtiyaç duyulmadığını kaydetti. Vali Şerif Yılmaz öğrenci ve velilerin nasıl ilkokula ulaşmada zorluk çekmeyen öğrenci velilerin diğer okullara da aynı kolaylıkla ulaşabilmeleri adına çalıştıklarını vurguladı.
Öte yandan Kütahya’nın ortaokul ve lise düzeyinde okullaşma oranında Türkiye’de 5’nci, Ege Bölgesi’nde 1’nci, ilkokul düzeyinde ise 4’ncü olduğu, yine TÜİK verilerine 2014-2015 eğitim-öğretim yılı başında Kütahya’nın, bölgesinde okullaşma oranı en yüksek il olduğu bildirildi.(EFE)
BİZE ULAŞIN