Yabancı Uyruklu Öğrencilere Yeşilyurt Belediyesi’nden Kardeşlik Yemeği

Yabancı Uyruklu Öğrencilere Yeşilyurt Belediyesi’nden Kardeşlik Yemeği

  • Malatya
  • Çarşamba 29.04.2015 19:58
İnönü Üniversitesi Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) ve Yeşilyurt Belediyesi işbirliği ile Malatya’da eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilere kardeşlik yemeği verildi.
Suriye, Yemen, Çin, Malavi, Ürdün, Özbekistan, Afganistan, Türkmenistan ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen toplam 120 yabancı uyruklu öğrenci katıldı. Öğrenciler Türkçe Öğrenimi yanında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Eczacılık ve Eğitim Fakültesi ile İktisat Fakültesi olmak üzere çeşitli bölümlerde eğitim görüyor.
TÖMER Müdürü Doç. Dr. İlhan Erdem gerçekleştirilen organizasyondan dolayı Yeşilyurt Belediyesine teşekkür etti.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ta yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemine değinerek, “Dinimizin tek kaynağı Kuran-ı Kerim, Kuran-ı Kerim’de insanları Türkiye’de yaşayanlar, Arabistan’da yaşayanlar, Ürdün’de yaşayanlar diye ayırmıyor, tüm müminleri kardeş olarak tarif ediyor. Bugün burada eğitim gören öğrenci kardeşlerimiz farklı ülkelerden ve farklı lisanları var ama ortak bir birlikteliğimiz var. Önemli olan aynı dili konuşmak değil, aynı değerlerde, aynı duygularda gönül birlikteliğidir” dedi.
BİZE ULAŞIN