Malatya Bayan Futbol Takımı Finalde

Malatya’yı Türkiye Futbol Şampiyonası yıldız kızlar kategorisinde temsil eden Malatya Bayanlar Spor Kulübü gruptaki üçüncü maçını da kayıpsız geçerek finale yükseldi.
Kayseri Grubu’nda yer alan Malatya Bayanlar Spor Kulübü ilk maçta Aksaray Hamidiyespor’u 11-3 yenerken, ikinci maçta ise Kayseri Atletik Takımı’nı 2-1 mağlup etti.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından düzenlenen yıldız kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası’nda Kayseri Grubu’nda mücadele eden Malatya Bayanlar Spor Kulübü son maçını ise rakibi Kayseri Şafakspor müsabakaya çıkmayınca hükmen 3-0 kazandı.
Malatya Bayanlar Spor Kulübü’nün Kayseri Atletik Takımı ile oynadığı ve 2-1 kazandığı son maçında galibiyet gollerini Gözde ve Buse attı.
Malatyalı bayanların üçüncü maçındaki rakibi Kayseri Şafaksppor ise müsabakaya çıkmadı. Böylelikle hükmen 3-0 galip gelen Malatya Bayanlar Spor Kulübü finalde Kayseri Gençlerbirliği’nin rakibi oldu.
Malatya Bayanlar Spor Kulübü Başkanı Doğan Çelebi, Yıldız Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası’nda Kayseri Grubu’nda oynadıkları ilk maçta galip geldikleri için oldukça mutlu olduklarını kaydederek,gruba müthiş bir başlangıç yaptıklarını kaydetti.
Bulundukları Kayseri Grubu’nda Aksaray Hamidiyespor, Kayseri Gençlerbirliği Spor, Kayseri Atletik Spor ve Yıldırım Beyazıt Şafakspor takımlarının yer aldığını belirten Çelebi, “Gerçekten zor bir gruptayız ama bu zor gruptan çıkacak kalitede bir takımız. Oynadığımız ilk maçta farklı galip gelmemiz çok önemli. Hem gruba iyi başladık. Hem de öz güvenimiz iyi duruma geldi. Biz takım olarak buraya iyi çalışarak geldik. Bundan sonra da çok çalışacağız”dedi.
BİZE ULAŞIN