Yeşilyurtspor Kadroyu Koruyacak

Yeşilyurtspor Kadroyu Koruyacak
Malatya’nın Bölgesel Amatör Lig’deki (BAL) temsilcisi Malatya Yeşilyurtspor’da transfer görüşmeleri sürüyor.
Takımdaki son durum ve transfer çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Kulüp Başkanı Dursun Cumali Sucu, takımı dağıtmak istemediklerini belirterek 6-7 takviyeyle yola devam etmek istediklerini söyledi.
Malatya Yeşilyurtspor’da transfer çalışmaları sürüyor. Gelecek sezonun kadrosunu oluşturmak için işe önce iç transferden başlayan turuncu- yeşilli ekipte şu ana kadar tüm oyuncularla tek tek görüşme sağlandı.
Futbolculardan Ahmet Yazıcı, Ahmet Yiğit, Burak Açil, Osman Çavdar, Mehmet Evren, Turgut Ulutaş, Muhittin Ülger, Yunus Emre, Mert Ali, Ramazan Çavuş, Cumali Kılınç, Vahap Yıldıztepe, Fuat Bican, Cihan Ak, Kaleci Alican, Murat Avcu ve Onur Vurmaz ile devam etmek isteyen yönetim bu isimlerle pazarlık aşamasında.
Kulüpteki çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Dursun Cumali Sucu, iç transferi önümüzdeki günlerde bitirmek istediklerini kaydetti. Sucu, “Mustafa Hocamızın raporu doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor. Takımın iskeletini bozmak istemiyoruz. Malatyalı çocuklarımızdan memnunuz. Geçtiğimiz akşam iftar yemeğinde hocamız ve oyuncularla bir aradaydık. Kulübümüz artık bir kolej havasına büründü. İç transferde herkesle görüştük. Öyle sanıyorum ki bu hafta içi görüşmelerimizi tamamlamış oluruz” dedi.
Dış transfer için de farklı bir çalışma içerisinde olduklarını doğrulayan Sucu, “Dış transferde 7-8 futbolcu alabiliriz. Adam almak için oyuncu almayacağız. Zaten gelecek oyuncular konusunda hocamız ile ortak bir listemiz var. Bu doğrultuda da görüşmelerimiz sürüyor. Statünün henüz açıklanmaması nedeniyle çok da aceleci davranmak istemiyoruz” dedi.
Kulübün bütçe ve hedefleri konusunda da değerlendirmelerde bulunan Sucu, “Geçen yıla yakın bir bütçeyle yola çıkacağız. Bizim 8 branşımız var. Onları ve alt yapımızı da düşünmek zorundayız. Doğrudan şampiyonluk gibi büyük bütçeli bir hedefimiz de yok buna uygun bütçemiz de. Bir birini tamamlayan, iyi mücadele edip, keyif veren bir futbol sergileyen bir takım kurmaya çalışıyoruz. Ligler başlamadan bu tarz konularla ilgili erken konuşmak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN