Kapatılmayan Çukur Kazalara Yol Açıyor

Kapatılmayan Çukur Kazalara Yol Açıyor
Malatya Battalgazi ilçesine bağlı Başharık Mahallesi Yüksel Caddesinde ki yolda oluşan göçük kazalara davetiye çıkarıyor. 10 gün dür yol ortasında bulunan onarılmayan çukur için Mahalle sakinleri birçok defa belediye yetkililerini aramasına rağmen Battalgazi belediyesi yolun Büyükşehir belediyesine ait olduğunu Malatya Büyükşehir belediyesi ise yolun Battalgazi belediyesine ait olduğunu söyledi.
Mahalle sakinlerinden Ahmet Uncu, 10 gündür bu çukurun oluştuğunu ifade ederek “Eski Malatya belediyesini aradık Malatya belediyesini aradık kimse ilgilenmiyor. Çocuk düştü, tablacı düştü. Ne olacak buy yolun hali? Hangi belediyeyi aradıysak burası bize ait dediler” dedi.
Mahalle sakinlerinden Ekrem Kip de, "Buradan büyük araç geçse ne olur. Eğer belediyeler gelmeyecekse bunlara zahmet olacaksa Çelikhan belediyesini arayalım gelip yapsın" dedi.
Mahalle sakinlerinden Ali Figen de, “Bundan 10 gün önce müracaat ettim. Bize muhtarınız yok mu diye çıkıştılar. Ben muhtara ulaşamadım. İlla muhtar mı müracaat edecek? Vatandaş olarak benim müracaat etme hakkım yok mu? Bugün küçük bir çocuk yoldan geçerken düştü çocuk kafası kırıldı. El arabacı yoldan geçerken içine düştü. Oda yaralandı. Birinin ölmesi mi gerekiyor yapmaları için?” diye konuştu.
Fatih Derme ise, “Bundan 10 dakika önce aradım her iki belediye de bize ait değil diyor. Ancak biz gidip Elazığ belediyesine müracaat edelim” şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN