Vali Bektaş, Turgutlu’da İftar Programına Katıldı

Vali Bektaş, Turgutlu’da İftar Programına Katıldı
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü koordinesinde hayırseverlerin katkılarıyla Turgutlu Irlamaz Rekreasyon alanı içerisinde yer alan amfi tiyatroda düzenlenen “İftar Vakti Kardeşlik Vakti” programına katıldı.
Vestel Elektronik Üretim Sanayi A.Ş. sponsorluğunda düzenlenen yaklaşık bin 300 kişinin katıldığı “İftar Vakti Kardeşlik Vakti” iftar yemeğine, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Turgutlu Kaymakam Nazmi Günlü, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, İl Müftüsü Sinan Cihan, İl Sosyal Etüt ve proje Müdürü Hilmi Polat, Turgutlu protokolü, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları, engelli ve engelli aileleri ile Turgutlu halkı katıldı. Vali Erdoğan Bektaş, iftar yemeğinden önce tek tek masaları dolaşarak, iftar yemeğine katılan vatandaşın Ramazanını kutladı. İftar öncesi Kur’an-ı Kerim okundu. Akşam ezanının okunmasından sonra, Vali Erdoğan Bektaş, Turgutlu halkıyla birlikte orucunu açtı. Yemek duasını ise İl Müftüsü Sinan Cihan yaptı.
Yemekten sonra vatandaşlarla sohbet eden Vali Erdoğan Bektaş, “Ramazan ayı boyunca her akşam farklı bir yerde, Manisa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü koordinesinde sosyal sorumluluk kapsamında hazırlanan ‘İftar Vakti, Kardeşlik Vakti’ projesi çerçevesinde, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerimizin sponsorluğunda düzenlenen iftar yemeklerine katılıyoruz. Düzenlenen iftar yemeklerinde vatandaşlarımızla birlikte oluyoruz. Sizlerle birlikte orucumuzu açmaktan mutluluk duyuyorum. Sizlerle sohbet ediyor, varsa sorunlarınızı dinliyor ve anında imkânlar çerçevesinde çözüm üretiyoruz ”dedi.
Sohbet esnasında bir vatandaş, Vali Bektaş’la bir sorununu paylaştı. Vali Bektaş ise vatandaşın sorununu dinledikten sonra, Turgutlu Kaymakam Nazmi Günlü’ye, vatandaşın sorununun çözülmesi için talimat verdi.
BİZE ULAŞIN