Sualtının Şampiyonları Belli Oldu

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi 23 Yaş Altı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Manisa’da tamamlandı. Şimdiye kadar yapılan en geniş katılımlı şampiyonada erkeklerde Başkent Su Sporları kulübü birinci olurken, bayanlarda ise birinciliği İstanbul ekibi Bilimsel Yüzme Spor Kulübü (BYEM) elde etti.
Manisa’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılan şampiyonaya 22 erkek, 9 bayan 31 takım, 371 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.
Cuma günü başlayan ve bugün yapılan müsabakalarla tamamlanan şampiyonaya Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Asbaşkanı Şahin Özen, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman ile sporcular katıldı.
Törende bir konuşma yapan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Asbaşkanı Şahin Özen şampiyonanın 371 sporcunun katılımıyla sualtı hokeyinde en yüksek katılımlı organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirtti. Özen şunları söyledi:
“Bu katılımlar sualtı hokeyi branşımızın yaygınlaşması adına umut vericidir. Bu turnuva sonucu seçilecek olan ve ülkemizi temsil edecek olan milli takımımız her zaman olduğu gibi uluslararası başarı beklediğimiz bu spor branşında bizi başarıyla temsil edeceklerine güvenim tamdır” dedi.
Kapanış töreni ve madalya merasimi öncesinde konuşan Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman ise kapanış töreninde şunları söyledi:
“Manisa olarak misafirperverliğimizden memnun kaldıysanız bu bizi ayrıca mutlu etti. Asbaşkanımızın söylediği gibi tüm etkin cümlelerine katılmakla birlikte ben de buradan sonra kendilerini daha iyi yerlerde göreceğimiz sporcularımıza başarılar diliyorum.”
Şampiyona sonuçlarına göre bayanlarda birinciliği İstanbul ekibi Bilimsel Yüzme Spor Kulübü (BYEM), ikinciliği Kocaeli’den 50. Yıl İlköğretim Okulu, üçüncülüğü de yine İstanbul’dan BYEM’in altyapısı olan Orka SAS kazandı.
Erkeklerde birinciliği Ankara ekibi Başkent Su Sporları Kulübü kazanırken, ikinciliği Kocaeli’den Deniz Yıldızı Su Sporları Kulübü, üçüncülüğü de yine Kocaeli’den Yarımca Su Sporları Kulübü kazandı.
BİZE ULAŞIN