Salihli’de Yaz Spor Okulları Kapılarını Açtı

Salihli’de Yaz Spor Okulları Kapılarını Açtı
Salihli Belediyesi tarafından öğrencilerin yaz aylarını verimli bir şekilde değerlendirmesi için açılan ücretsiz yaz spor okullarına yaklaşık bin 500 öğrencinin kayıt olduğu öğrenildi.
Salihli Ali İhsan Karayiğit Spor Sahası’nda gerçekleştirilen yaz spor okulları açılış törenine Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Belediye Başkan Yardımcıları Yalım Şenkaya ve İbrahim Karaca, Salihli Belediyespor Kulüp Başkanı Cemal Murat Erim, Salihli Belediyespor Sportif Danışmanı ve Futbol Şube Sorumlusu Murat Şahin, yaz spor okulları antrenörleri ile öğrenciler ve velileri katıldı.
Açılış töreni sonrasında açıklamalarda bulunan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “2 aylık bir çalışmamız olacak. 2 ay boyunca yaklaşık bin 500 çocuğumuz değişik branşlarda bu işin eğitimini almış beden eğitimi öğretmenleri ve kendi branşlarında başarılı olmuş arkadaşların nezaretinde haftanın belli günlerinde bu çalışmaları yürütecekler. Bu çalışmalar sağlıklı yaşam için, çocuklarımızın geleceği için, yaz sezonunu sağlıklı geçirebilmeleri için belediyemizin yaptığı hizmetlerin bir devamı niteliğinde olacak. Salihlimize ve çocuklarımıza hayırlı olsun.” dedi.
Atatürk’ün “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözünü örnek gösteren Başkan Zeki Kayda, “Sağlıklı gençler yetiştirebilmemiz için, fiziksel olarak güçlü olabilmeleri için, aynı zamanda Atatürk ilkeleri çerçevesinde çağdaş gençler olarak yetişmelerine yaz boyunca katkı sağlayacağız.” dedi. Salihli Belediyespor yönetimine teşekkür eden Başkan Kayda, yaz okullarına katılan öğrencilere de başarılar diledi.
BİZE ULAŞIN