Vali Bektaş, Şehit Yakınları Ve Gazilerle İftar Yemeğinde Buluştu

Vali Bektaş, Şehit Yakınları Ve Gazilerle İftar Yemeğinde Buluştu
"İftar Vakti Kardeşlik Vakti" projesi kapsamında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin sponsorluğunda Manisa merkezde bulunan şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarına onuruna iftar yemeği düzenlendi.
Manisa Tenis Dağcılık Spor Kulübü bahçesinde düzenlenen iftar yemeğinde Vali Bektaş ve protokol üyeleri, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarıyla aynı masalarda birlikte iftarlarını açarak, onlarla sohbet ettiler. İftarda Vali Bektaş, şehit ve gazi yakınlarına her zaman minnettar olduklarını belirtti.
Manisa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü’nün koordinesinde Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin sponsorluğunda "İftar Vakti Kardeşlik Vakti" projesi kapsamında şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarını onuruna düzenlenen iftar yemeğine Vali Erdoğan Bektaş, AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çelebi, vali yardımcıları, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, İl Jandarma Komutanı Bülent Mercan, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, İl Müftüsü Sinan Cihan, daire müdürleri, Manisa Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu üyeleri ile Manisa merkezde bulunan şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları katıldı. Yemek duasını İl Müftüsü Sinan Cihan yaptı. Dua sonrası şehitlik ve şehadetlik konularını değinen İl Müftüsü Cihan, “Şehitlik Allah yoluna can teslim etmektir. Aziz şehitlerimizi rahmet şükran ve minnetle anıyorum. Şehit yakınlarının sahip oldukları izzet ve şerefin devamını diliyorum. Ülkenin bölünmezliği, vatanın bütünlüğü için savaşmış gazilerimizi sağlıklı ömürler diliyorum. Hayatta kalan gazilere de saygıda ve hürmette kusur edilmemesi gerekmektedir” dedi. Manisa Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Mustafa Sarıgözoğlu, OSB Yönetim kurulu olarak şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarına onuruna düzenlenen iftar yemeğini geleneksel hale getirdiklerini ve bundan mutlu olduklarını söyledi.
Vali Erdoğan Bektaş, "Bu güzel ortamı borçlu olduğumuz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Gazilerimize de uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum. Onların yakınları bize emanettir. Onlara en güzel hizmeti vermek bizlerin görevidir. Bizleri aynı sofrada buluşturmaya vesile olan OSB yönetim kuruluna teşekkür ediyorum.” dedi.
BİZE ULAŞIN