TEOG Tercihinde Öğrencilere Danışma Desteği

TEOG Tercihinde Öğrencilere Danışma Desteği
Ortaokul 8. sınıfı bitiren ve 6-16 Temmuz 2015 tarihleri arasında lise tercihlerini yapacak olan öğrenciler için Kula İlçe mİlli Eğitim Müdürlüğü TEOD Danışma Merkezleri oluşturdu.
Bu konuda Kula İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerin aldıkları puanlara göre doğru tercih yapmaları amacıyla Kula Kenan Evren Ortaokulu, 4 Eylül Ahmet ve Sebahat Özmen Ortaokulu ile Rafet Üçelli Orta okulunda TEOG Danışma Merkezileri oluşturuldu.Ayrıca tercih danışmanı öğretmen görevlendirmelerinin yapıldığı açıklandı.
Konuyla ilgili bilgi veren Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan, tercih danışmanlığı yapacak 8 öğretmenin 06 Temmuz Pazartesi ile 16 Temmuz Perşembe günü saat 13.00’a kadar ilçe merkezindeki Kenan Evren Ortaokulu, 4 Eylül Ahmet Sebahat Özmen Ortaokulu ile Rafet Üçelli Orta okulunda bulunarak birebir öğrencilerin doğru tercih yapmalarına yardımcı olacaklarını söyledi. Çarpan şunları söyledi: "8. Sınıf öğrencilerimiz bir yıllık çalışmaları sonucunda almış oldukları yerleştirme puanlarına göre tercih işlemine başlayacaklardır. Çalışmalarının karşılıklarını yapacakları doğru tercihlerle sağlayacak olan öğrencilerimize bu konuda destek olmak amacıyla görevlendirilen tercih danışmanı öğretmenlere hem telefon üzerinden hem de birebir görüşerek puanlarına ve yeteneklerine göre doğru tercih yapmalarına yardımcı olacaklardır. Tercih danışmanı öğretmenlerimiz tercih tarihlerinde 09:00-16:00 saatleri arasında tüm öğrencilerimize hizmet vereceklerdir. Öğrenci velilerimizin tercih edecekleri okulları tercih danışmanı öğretmenlere danışmaları ve öğrencilerin emeklerinin boşa çıkmaması için gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir. TEOG yerleştirme sonuçları 14 Ağustos tarihinde açıklanacaktır.Tüm öğrencilerimizin istekleri ve kabiliyetleri yönünde istedikleri okullara yerleşmelerini temenni ediyoruz.’’
BİZE ULAŞIN