Batı Trakya’nın Unutulmaz Lideri Alaşehir’de Anılacak

Batı Trakya’nın Unutulmaz Lideri Alaşehir’de Anılacak

  • Manisa
  • Pazartesi 27.07.2015 18:08
Batı Trakya Türklerinin unutulmaz lideri merhum Dr. Sadık Ahmet vefatının 20’nci yılında, aile fertleri ve Gümülcine’den gelecek misafirlerin katılımı ile Manisa’nın Alaşehir ilçesinde anılacak.
laşehir Belediyesi ve Alaşehir Rumeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından gerçekleştirilecek olan Dr. Sadık Ahmet’i anma programı 1 Ağustos’ta gerçekleştirilecek.
Yeni Mahalle Dr. Sadık Ahmet Meydanında 1 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan anma töreninde Sadık Ahmet’le ilgili yapılacak olan konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla devam edecek. Program verilecek ikramla sona erecek.
Cumhuriyet Meydanında akşam 21.00’de ise mehter takımı gösterisi, Dr. Sadık Ahmet’in hayatının anlatıldığı videonun gösterimi, Gümülcine Türk Gençler Birliği Folklor ve Müzik Ekibi ile Manisa Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarının gösterileri gerçekleştirilecek.
Anma programı Alaşehir Belediyesi ve Alaşehir Rumeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından gerçekleştirilecek.
Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban ve Alaşehir Rumeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Noyan tüm Manisalıları 1 Ağustos’ta Alaşehir’de gerçekleştirilecek olan anma programına davet ettiklerini belirttiler.
BİZE ULAŞIN