Manisalı Şehit Son Yolculuğuna Uğurlandı

  1. Haberler
  2. Manisa
Çarşamba 30.09.2015 17:28 ABONE OL
Batman’da şehit olan özel harekat polis memuru Nedim Erbay, memleketi Manisa’nın Kula ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Şah Süleyman Camii’nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra şehit Erbay, Kula Şehitliğinde defnedildi.
Batman’daki saldırıda şehit düşen özel harekat polis memuru Nedim Erbay’ın Kula Şah Süleyman Camisinde kılınan cenaze namazına Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Aydın Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, CHP Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Özgür Özel, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, MHP Manisa Milletvekilleri Erkan Akçay, Zeynel Balkız, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, şehidin Batman’daki mesai arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Şehidin eşi Kadriye Erbay, çocukları İlknur ve Egehan Erbay ile babası Halil İbrahim Erbay ayakta durmakta zorlandılar. Tekerlekli sandalye ile cenazeye katılan şehit babası Halil İbrahim Erbay’a protokol üyeleri tek tek başsağlığı diledi. Şehit polisin eşi, kızı ve oğlu cenaze boyunca gözyaşlarına hakim olamazken, oğlu Egehan ambulansın arkasından bir an olsun ayrılmadı.
Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit polis Nedim Erbay camiye getirilişindeki gibi yine mesai arkadaşları özel harekat polislerinin omuzlarında Kula Şehitliğine götürülerek defnedildi.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ