Ecrin’in Annesinin Feryadı Yürek Yaktı

Mardin’in Midyat ilçesinde 40 gün önce kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan 5 yaşındaki Ecrin’in annesi Nursel Tunç’un feryadı yürek yaktı.
Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Midyat ilçesi Harmanlı köyünde 40 gün önce kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan 5 yaşındaki Ecrin Tunç ile ilgili dün bir otelde gazetecilerle yaptığı Ortak Akıl Toplantısı’nın ardından bugün aileyi ziyaret etti. Mardin’de görev yapan yerel ve ulusal basının temsilcileriyle Harmanlı köyüne giden Vali Ömer Faruk Koçak, yapılan çalışmalar hakkında aileyi bilgilendirdi.
"HERKESTEN GAYRET BEKLİYORUZ"
Ecrin’in bulunması için tüm imkanların seferber edildiğini, en ufak bir ihbarı bile değerlendirdiklerini kaydeden Vali Koçak, "Ecrin’i bulmak için çok yönlü çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sosyal medyada da çalışmalar başlattık. Ecrin kızımızın bulunması için herkesten gayret sarf etmesini bekliyoruz, onlardan istirham ediyoruz. Yavrumuzu gördükleri yerde biran önce kolluk kuvvetlerine bildirmelerini istiyorum. Ayrıca bir ekip oluşturduk ve o ekibin telefon numaralarını dağıttık, o numaralara da bildirebilirler. Türkiye’nin neresinden olursa olsun 155 ve 156 No’lu telefona bildirsinler, onlar bize ulaşırlar. Biz biran önce kızımı ailesiyle, sevenleriyle, akrabalarıyla birleştirmek istiyoruz. Kendi tabi ortamında büyümesi için elimizden gelen gayreti hep beraber gösterelim" dedi.
"ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR"
Tüm imkanların kullanılarak arama çalışmalarının devam ettirildiğini aktaran Vali Koçak, "İmkanlarımızla bu zamana kadar arama çalışmaları devam ettirdik, bundan sonra da devam ettireceğiz. Ama bu safhadan sonra insanlık değeri taşıyan herkesin bu işte rol almasını istiyoruz. Herkesi bizimle çalışmaya ve Ecrin’i bulmaya devam ediyorum" diye konuştu.
Ayakta durmakta zorluk çeken kayıp Ecrin’in annesi Nursel Tunç ise, "Kızım 40 gündür kayıp, ne haldedir bilmiyorum, Allah rızası için beni kızıma kavuşturun" şeklinde konuştu. Ecrin’in babası Bekir Tunç da, "40 gündür yaşayan bir ölüyüz, Allah ve peygamber için kızımı bulsunlar" dedi.
GAZETECİLERDEN DUYARLILIK ÇAĞRISI
Ziyarete katılan Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı A. Kadir Üründü, Ecrin’in kayboluşunun üzerinden 40 gün geçtiğini hatırlatarak, ancak yapılan tüm aramalara rağmen bir bulguya rastlanılmadığını belirtti. Ateşim düştüğü yeri yaktığına dikkat çeken Üründü, Ecrin’in hayatta olduğu konusunda herkesin hemfikir olduğunu ifade etti. Üründü sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ecrin hayatta ama nerede? Bu noktada tüm imkanlar seferber edildi, basın bu konuda üzerine düşeni yerine getirerek sosyal medyayı da çok etkin bir kullanmaya başladı. İnşallah bu daire çok yakın bir zamanda daralacak ve Ecrin ailesine kavuşturulacak. Herkesin kendisini ailenin yerine koyup ona göre davranmalarını bekliyoruz. Buda önemli bir sonuç vereceğini düşünüyorum. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya ve Ecrin ile ilgili bir duyum aldıklarında bunu ilgili makamlarla paylaşmaya davet ediyorum."
OLAYIN GEÇMİŞİ
Mardin’in Midyat ilçesi Harmanlı köyünde 14 Haziran’da bakkala gitmek üzere evden ayrılan 5 yaşındaki Ecrin Tunç’tan bir daha haber alınamamıştı. Ankara’dan uzman bir ekibin de aralarında bulunduğu 200 kişilik ekip, askeri helikopterlerin desteğiyle bölgede arama çalışmalarına başlamış, ancak bir sonuç alınamamıştı.
BİZE ULAŞIN