Yıldırım'dan jeotermal atak

Bursa'da yıllarca kaçak yapılaşmayla gündeme gelen Yıldırım'da bu kez turizm için önemli bir adım atıldı. İlçe yeni yapılacak Selçuk Hatun Jeotermal Tesisi ile termal turizmde öne çıkacak

Cuma 31.05.2013
ABONE OL
Yıldırım Belediyesi'ne ait Yavuzselim Mahallesi'nde Spor Kompleksi yanında bulunan araziye 'Selçuk Hatun Jeotermal Tesisi' projesi resmiyet kazandı. İmza töreninde konuşan Bursa Valisi Şahabettin Harput "Termalin şehrimizin doğu yakasına gitmesi konusunda bugün çok tarihi bir protokole imza atıyoruz. 3 yıldır Bursa termal konusunda çok ciddi mesafeler kaydetti. Bursa tarihi termal kent kimliği ile Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği'ne üye seçildi" dedi. Termalin bugüne kadar hep belirli bir zümreye hitap ettiğini belirten Harput "Termal lüks otellerde, lüks tesislerde sınırlı kaldı. Termalin bundan böyle her kesime hitap edecek, çok yönlü hizmet verecek. Yeni kurulacak termal tesisin Yıldırım ilçemizde olması bizleri de çok mutlu etti" dedi.

UCUZ TEDAVİ İMKâNI SUNACAK

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de Yıldırım'da spor kompleksinin hemen yanında yapılacak olan tesis ile vatandaşların cüzi rakamlarla tedavi ve dinlenme amaçlı termal sudan faydalanacaklarını söyledi. Başkan Keskin şöyle konuştu: "Valimizle bugüne kadar birçok projeye imzamızı attık. Bugün de Çevre Komisyonumuzun önerisi ile masaya yatırdığımız ve olgunlaştırdığımız termal tesis için işbirliği protokolüne imza atıyoruz. Büyükşehir'in su hattını çekeceği, Bursa Valiliği Jeotermal Enerji Sanayi Ticaret A.Ş.'nin termal suyu çıkaracağı ve 5 milyon liraya malolacak inşaatın Yıldırım Belediyesi tarafından yapılacağı proje ile ilçemiz güzel bir tesise kavuşacak."