Engelli derneğinden Bizim Ev'e tam not

Nilüfer Belediyesi'nin kurduğu Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi, Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği ile ortak projelere imza atmaya hazırlanıyor

Engellilere yönelik projelere önem veren Nilüfer Belediyesi, deneyimlerini sivil toplum örgütleriyle paylaşarak yeni projelerin hayata geçmesini hedefliyor. Türkiye'de ilk olarak Nilüfer Belediyesi tarafından kurulan Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi, Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği ile ortak projelere imza atmaya hazırlanıyor. Deneyim paylaşımı ve dezavantajlı gruplara yönelik yeni projeleri hayata geçirme kapsamında Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Sosyal Yaşam Destek Merkezi'ni ziyaret eden Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği Genel Başkanı Kemal Demirel, Nilüfer Belediyesi'nin engellilere yönelik çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek örnek projeleri değerlendirdiklerini söyledi. Nilüfer Belediyesi Engelliler Hizmet Birimi Sorumlusu Nilgün Gülay da engellilerin sosyal yaşam alanlarında yer alabilmeleri için çeşitli projeler hazırladıklarını söyledi. Atölye çalışmaları, kültürsanat ve sportif faaliyetlerle engellerin ortadan kalkması için çalıştıklarını belirten Nilgün Gülay, Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği ile deneyimlerini paylaşmaya hazır olduklarını ifade etti.

ENGELLİ PARKINI GEZDİLER
Toplantının ardından Engelliler Hizmet Birimi Sorumlusu Nilgün Gülay, Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği yöneticilerine Bizim Ev'de bulunan engelli parkını gezdirdi.

BİZE ULAŞIN